Ana sayfa Gündem Bülent Arınç: Kozmik Oda Erdoğan’ın talimatıyla açıldı

Bülent Arınç: Kozmik Oda Erdoğan’ın talimatıyla açıldı

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, Kozmik Oda olarak bilinen Seferberlik Tetkik Kurulu’ndaki aramanın dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isteğiyle yapıldığını söyledi.

PAYLAŞ

Cumhurbaşkanlığı YİK üyesi Bülent Arınç, Kemal Öztürk’e verdiği röportajın üçüncü bölümünde, Kozmik Oda’nın dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan’ın isteğiyle açıldığını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç’ın, AA eski Genel Müdürü gazeteci Kemal Öztürk’e verdiği röportajın üçüncü bölümü yayınlandı.

Cumhuriyet’in haberine göre Arınç, söyleşinin üçüncü bölümünde, Kozmik Oda olayı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

ERDOĞAN AÇARSANIZ İYİ OLUR DEYİNCE BAŞBUĞ ARAMA TALİMATI VERMİŞ

Kemal Öztürk’ün ”Kozmik Oda’yı siz mi açtırdınız” sorusuna Arınç; ”hayır, bu külliyen yalandır ve katmerli bir iftiradır” yanıtını verdi.

Arınç, şöyle devam etti: “O olaydan sonra benim dışımda bir tartışma yaşanmış. Sayın Başbuğ önce olmaz demiş. Sonra Başbakanımızla konuşmuş. O da açarsanız iyi olur, bu kadar kuşku ortadan kalkar deyince Başbuğ arama talimatı vermiş.”