Ana sayfa Gündem Bülent Arınç’ın manevi oğlu da öz oğlu da aday gösterildi

Bülent Arınç’ın manevi oğlu da öz oğlu da aday gösterildi

Bülent Arınç’ın manevi oğlu olarak bilinen MKYK üyesi Murat Baybatur birinci sıradan aday gösterildi. Arınç'ın öz oğlu Ahmet Mücahit Arınç da İstanbul'dan aday gösterildi

PAYLAŞ

 

Siyasi partiler 24 Haziran tarihinde yapılacak olan seçimler öncesinde milletvekili aday listelerini dün Yüksek Seçim Kurulu’na sundular.

AKP Manisa’da, 24 Haziran seçimleri için milletvekili adayları kesinleşti.

ARINÇ’IN MANEVİ OĞLU LİSTEDE

Manisa’nın yerel haber sitesi Gazete Baykuş’ta yer alan habere göre; AKP’nin 10 kişilik listesinde mevcut milletvekilleri Selçuk Özdağ ve Recai Berber yer almazken, Bülent Arınç’ın manevi oğlu olarak bilinen MKYK üyesi Murat Baybatur birinci sıradan aday gösterildi. Arınç’ın öz oğlu Ahmet Mücahit Arınç da İstanbul’dan aday gösterildi

“İÇ SAVAŞA HAZIR OLUN” DİYEN İSİM LİSTEDE

“Bu referandum oylamasında yüzde 50’yi geçemezsek iç savaşa hazır olun” diye açıklama yapan Ozan Erdem de AKP Manisa milletvekili aday listesinde yer aldı.

AKP Manisa İl Başkanı Berk Mersinli’nin milletvekili aday listesini paylaştığı sosyal medya hesabına tepki dolu mesajlar geldi.

“BU MİLLET BU LİSTEYE OY VERMEZ”

İbrahim Güleç adlı kullanıcı, “Bu millet bu listeye oy vermez. Partililerimiz çok kırgın ve kızgın. Bunlar Manisa’da oy oranlarımızı düşürecek” ifadelerini kullandı.

Yüksel Aydemir ise “Şu listeyle AKP Manisa’da % 30 oy kaybeder” yorumunda bulundu.

İSTİFA EDENLER LİSTEYE GİREMEDİ

Milletvekili adaylığı için Burdur valiliğinden istifa eden Şerif Yılmaz, Manisa/Şehzadeler kaymakamı İsmail Çorumluoğlu ve Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene listede yer almadı.