Ana sayfa Editörden Bülent Mumay: O saate ne oldu? Pilini geri mi taktınız?

Bülent Mumay: O saate ne oldu? Pilini geri mi taktınız?

PAYLAŞ

Zafer Çağlayan hakkında ABD’de tutuklama kararı çıkarılmasına tepki gösteren MHP lideri Devlet Bahçeli’nin, birkaç yıl önce Çağlayan’ın Yüce Divan’a sevkine muhalefet şerhi düştüğünü hatırlatan BirGün yazarı Bülent Mumay, Bahçeli’nin genel merkezdeki odasında bulunan ve 17.25’i gösteren saati hatırlattı.

Mumay, “O saate ne oldu? Pilini geri mi taktınız?” diye sordu

Bülent Mumay’ın yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

MHP Lideri Devlet Bahçeli, ABD yargısının eski Bakan Zafer Çağlayan hakkında tutuklama kararı vermesine tepki göstermiş. En tabii hakkıdır, neticede kendisi kâğıt üzerinde muhalefette ama fikirleri iktidarda.

Yalnız, aynı Bahçeli’nin partisi bundan birkaç yıl önce Zafer Çağlayan’ın Yüce Divan’a sevk edilmesi için Meclis komisyonuna muhalefet şerhi düşmemiş miydi?

Hatta Çağlayan’ın Zarrab’dan aldığı öne sürülen rüşvet miktarlarını kalem kalem MHP resmi tutanaklara geçirmemiş miydi?

Malum, Bahçeli peçeteye, sigara paketine iktidar formülleri yazmayı pek sever. Benzer şekilde Reza Zarrab’ın peçeteye yazıp imzaladığı “240 bin Euro’yu Zafer Çağlayan’dan teslim aldım” belgesini de Türk kamuoyu MHP’nin sunduğu belgelerle öğrenmedi mi?

Tamam son soru, Bahçeli’nin genel merkezdeki odasında, gelen gazetecilere göstermeye doyamadığı bir saat vardı. 17-25 Aralık operasyonlarına gönderme olsun diye saat hep 17.25’i gösteriyordu. O saate ne oldu? Pilini geri mi taktınız?

Yazının tamamı için…