Ana sayfa Editörden Bülent Mumay’dan ‘Tweet attığı için kimse tutuklanmadı’ diyen Bozdağ’a: Bekir Bey, gelin...

Bülent Mumay’dan ‘Tweet attığı için kimse tutuklanmadı’ diyen Bozdağ’a: Bekir Bey, gelin bir test yapalım

PAYLAŞ

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın, “Tweet attığı için kimse tutuklanmadı” sözlerini eleştiren BirGün yazarı Bülent Mumay Bozdağ’a seslenerek, “Meclis’te zamanında yaptığınız bu ve benzeri Gülen övgülerinden birini, danışmanlarınıza tweet olarak attırsanıza? Bakalım tutuklanıyor mu, tutuklanmıyor mu?” dedi.

Mumay’ın yazısının igili kısmı şu şekilde:

Geçen aya kadar Adalet Bakanı olan, 15 Temmuz’dan sonraki adli süreçte yaşananları en iyi bilen isimlerden biri Bekir Bozdağ şöyle buyurmuş: “Türkiye’de tweet attı diye tutuklanan bir Allah’ın kulu var mı?”

Oğuz Güven’den girip, iddianamede tweetleri dışında tek bir delil olmamasına rağmen bir yıldır tutuklu bulunan Murat Aksoy’a kadar yüzlerce isim sayabiliriz.

mevlut-tehlikenin-farkinda-misin-333258-1.Koskoca Başbakan Yardımcısı, bu açıklamayı yaptığı gün gazeteleri okusaydı, 15 Temmuz’la ilgili sosyal medyada yaptığı paylaşım nedeniyle son olarak CHP’nin Seyhan Kadın Kolları yöneticilerinden birinin tutuklandığını öğrenecekti.

Bırakın tweet atmayı, başkasının paylaşımını “retweet” ettiği için Fazıl Say mahkûm edildiğinde, Bekir Bozdağ Yozgat’taki Kürt kahvesinde okey için tek taş mı bekliyordu?

Bekir Bey, gelin bir test yapalım. Bu cümleleri hatırlayacaksınız: “Fethullah Gülen bu ülkenin yetiştirdiği değerli bir kıymettir. Seversiniz, sevmezsiniz ama değerli bir insandır, bilge bir insandır.”

Meclis’te zamanında yaptığınız bu ve benzeri Gülen övgülerinden birini, danışmanlarınıza tweet olarak attırsanıza?

Bakalım tutuklanıyor mu, tutuklanmıyor mu?

Yazının tamamı için…