Ana sayfa Editörden “Bunları kurtarırsa Katar ve Suudi Arabistan’ın hırsızları kurtaracak”

“Bunları kurtarırsa Katar ve Suudi Arabistan’ın hırsızları kurtaracak”

PAYLAŞ

Sözcü Yazarı Emin Çölaşan, Erdoğan’ın körfez ziyareti ışığında, Katar ve Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye girdiği iddia edilen kayıt dışı paralar konusunu gündemine taşıdı. Çölaşan yazısında: “Paralar suyunu çekti. Son umudumuz, bunları kurtarırsa Katar ve Suudi Arabistan’ın hırsızları kurtaracak.” dedi.

Sözcü’deki yazının ilgili kısmı şöyle:

Bu Katar olayı çok ilginçtir.
Bunların iktidarında Türkiye’ye her yıl kaynağı ve sahibi meçhul olan milyarlarca dolar para giriş yapıyor. Örneğin bu rakam 2016 yılı için 11 milyar dolar. Devlet ciddiyetine ve eşyanın tabiatına aykırı bir olaydır. Paranın nereden geldiği bilinmez, daha doğrusu bilinir ama açıklanmaz. Bu aslında kirli para, kara para. Katar ve Suudi Arabistan’dan gelir. Tarihin en büyük hırsızları tarafından yönetilen iki ülke. Özellikle Katar’ın bu iktidarla acayip yakın ilişkileri var.

Recep Bey birkaç gün önce yine Suudi Arabistan ve Katar ziyaretinde idi. Yanında Genelkurmay Başkanı Hulusi Bey, MİT Müsteşarı, AKP’den aday adayı Hakan Bey falan…Bir de umre yapıp hep birlikte sevaba girdiler, Allah kabul etsin. Amin! Türkiye’ye oralardan giriş yapan milyarlarca dolarlık şu kara para, kirli para işini de acaba konuştular mı! O kirli paralar referandum öncesinde Türkiye’ye yine giriş yapacak mı, iktidara destek olacak mı, Çorumlu leblebicinin cebine de bir miktar girecek mi! Sen bekle leblebici, girer… Mutlaka girer!
Yarabbim ne günlere kaldık, nelerle uğraşıyoruz.
Paralar suyunu çekti.
Son umudumuz, bunları kurtarırsa Katar ve Suudi Arabistan’ın hırsızları kurtaracak.
Yazının tamamı için…