Ana sayfa Magazin Burcu Güneş: Dış güçler toprakların bütünlüğünü bozmak için terörü destekliyor

Burcu Güneş: Dış güçler toprakların bütünlüğünü bozmak için terörü destekliyor

PAYLAŞ

Şarkıcı Burcu Güneş referandum öncesi Yenikapı ruhunun korunması gerektiğini savundu. Akşam Gazetesi’nden Tuğba Kalçık’a konuşan Güneş, “Referandumda son sözü halkımız söyleyecek” dedi.

“Her kişiye ve karara saygı duyuyorum. Yakaladığımız birlik ve beraberliği referandum sürecinde de sürdürmemiz gerekiyor. Toplumumuzun sosyal medya üzerinden Atatürk gibi ortak değerimizi tartışma unsuru haline dönüştürmesinden son derece rahatsızım. Ortak değerlerimiz bizi ayrıştıran değil, birleştiren unsurlardır. Bu süreçte sosyal medyadan bazı terör örgütleri de gerçek dışı paylaşımlarda bulunup toplumumuzu bölmeye, kutuplaştırmaya yönelik çalışmalar yapıyor olabilir. Dikkat etmeliyiz. Referandumda son sözü halkımız söyleyecek. Sandıktan çıkacak karara saygı duyarak, barış ve sevgi içinde yaşamaya devam etmeliyiz”

DIŞ GÜÇLER VURGUSU

Terör olaylarından nasıl etkilendiği yönündeki soru üzerine Güneş şu cevabı verdi: “Çok üzüldüm ve yıprandım. Ancak terör olayları karşısında toplumsal bütünlüğümüzü korumamız çok önemli. Hepimizin özü bir iken, Allah’a bize verdiği kitaptaki gibi teklik mertebesinden anlayabilsek hiçbir acı olay yaşanmaz. Bu birlik bilinciyle hareket etmeliyiz. Terör, kapitalist düzene hizmet ediyor. Ülkemizdeki terör olayları da güçlü ülkeler tarafından destekleniyor. Dış güçler ülkemizdeki toprakların bütünlüğünü bozmak için terörü destekliyor. Toplum olarak bu oyuna gelmemeliyiz. Bizi bölmelerine izin vermeden, kardeşçe yaşamalıyız.”