Ana sayfa Magazin Cambridge Düşesi Kate Middleton’ın üstsüz fotoğrafları için 1 miyon 740 bin dolar...

Cambridge Düşesi Kate Middleton’ın üstsüz fotoğrafları için 1 miyon 740 bin dolar tazminat talebi

PAYLAŞ

İngiltere tahtının iki numaralı varisi Prens William’ın eşi Cambridge Düşesi Kate Middleton’ın, Fransa’daki tatilinde çekilen üstsüz fotoğraflarıyla ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre olaydan dolayı ‘manevi çöküntü’ yaşadığını vurgulayan çift, fotoğraflar için milyon dolar talep etmiş.

Cambridge Düşesi Kate’in, 2012 yılında Fransa’da paparaziler tarafından üstsüz çekilen fotoğrafları için magazin dergisinden dev tazminat istediği ortaya çıktı. CNN Türk’ün İngiliz Daily Mail gazetesinden aktardığı habere göre, bugün görülen davada Kate Middleton’un 2012 yılında çekilen üstsüz fotoğrafları için 1 milyon 740 bin dolar (6 milyon 164 bin TL) talep ettiğini öne sürdü.

Prens William, eşinin fotoğraflarının basılmasının ardından yaptığı açıklamada bu durumun annesinin yaşadığına benzer bir taciz olduğunu ifade etmişti. Kraliyet çiftinin bizzat katılmadığı davada, avukatları Prens William’ın mahkemeye yönelik beyanını okudu. Prens, eşinin üstsüz fotoğraflarının yayınlanmasının “şoke edici” olduğunu ifade ederken,bunu annesi Lady Diana’nın yaşadıklarına benzer bir taciz olarak gördüğünü belirtti.