Ana sayfa Öne Çıkanlar Çavuşoğlu’ndan yasak yorumu: Alman derin devletinin sistematik uygulaması

Çavuşoğlu’ndan yasak yorumu: Alman derin devletinin sistematik uygulaması

PAYLAŞ

Çavuşoğlu, Bozdağ’ın Almanya’daki toplantısının iptal edilmesine ilişkin olarak “Bu Alman derin devletinin sistematik uygulaması haline geldi” dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Adalet Bakanı Bozdağ’ın Almanya’daki toplantısının iptal edilmesine ilişkin, daha önce de bu tür engellemelerin olduğunu belirterek “Bu Alman derin devletinin sistematik uygulaması haline geldi” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NTV’nin aktardığına göre şöyle konuştu:

”Teröristlere izin veriyorsunuz halkın oyuyla seçilmiş Recep Tayyip Erdoğan’a izin vermiyorsunuz. Bunu izah edilebilir bir tarafı yoktur. Şimdi ise belediyeler iptal etmeye başladı. Bu tesadüf değil Alman derin devletinin sistematik uygulaması haline geldi. Türklerin burada kampanya yapmasını istemiyorlar. Çünkü onlar da ‘Hayır’ için çalışıyorlar. Türk bakanlar Almanya’ya gittiği zaman kendi muhataplarıyla da görüşmek durumundaymış. Böyle dayatmayla zorlamayla şart koşmayla biz sizinle görüşmeyiz. Bizimle görüşmek istiyorsanız medeni bir şekilde talepte bulunursunuz görüşürüz. Siz Türkiye’nin patronu değilsiniz. Türkiye’ye eşit bir ortak gibi davranmak zorundasınız.