Ana sayfa Editörden Celal Başlangıç: Gardiyanların bildiğini Cumhurbaşkanı bilmiyor!

Celal Başlangıç: Gardiyanların bildiğini Cumhurbaşkanı bilmiyor!

PAYLAŞ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP’li diğer yetkililerin ‘Cezaevinde gazeteci yok’ açıklamalarını eleştiren artıgerçek yazarı Celal Başlangı, Tarsus Cezaevinde yaşanan işkence olayını hatırlattı.

Gardiyanların, işkenceye maruz kalan Dihaber muhabiri Erdoğan Alayumat’a “Gazeteci bunları da yaz” dediklerini hatırlatan Başlangıç, “Buradan anlaşılan şu ki, Tarsus Cezaevindeki gardiyanların bildiği Türkiye gerçeğini, Cumhurbaşkanı Erdoğan bilmiyor” yorumunu yaptı.

Başlangıç’ın yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

AKP’nin genel başkanına, bakanlarına göre Türkiye’nin hapishanelerinde hiç gazeteci yok!

Zaman zaman ağızlarından kaçırıp “hapiste iki sarı basın kartlı gazeteci var”, “Hapisteki gazeteci sayısı sadece 30” diye tutarsız açıklamalar yapıp, Türkiye’nin dünyada en çok gazeteci hapseden ülke olduğunu gizlemeye çalışıyorlar, ama başaramıyorlar.

Avukat Tugay Bek’in yaptığı suç duyurusu gerçeğin hiç de öyle olmadığını ortaya çıkardı.

Tarsus Cezaevinde 30 kadar infaz koruma memuru tutuklulardan tek sıra dizilmelerini ve askeri bir nizam içinde kendilerine sayım vermelerini istiyor.

Bazı tutuklular bu talebi reddedince onlarca gardiyanın saldırısına uğruyor. Koğuşta, koridorda sürüyor saldırı. Bazı mahkumları döve döve soyup süngerli odaya atıyorlar.

Bu vahşete maruz kalanlar arasında Dihaber muhabiri Erdoğan Alayumat da var.

İşin ilginci gardiyanlar Alayumat’ı darp ederken “Gazeteci bunları da yaz” diye alay ediyorlar.

Hani Türkiye’de cezaevinde hiç gazeteci yoktu, hepsi “terörist”ti!

Demek ki varmış.

Buradan anlaşılan şu ki, Tarsus Cezaevindeki gardiyanların bildiği Türkiye gerçeğini, Cumhurbaşkanı Erdoğan bilmiyor. Ya da…

Yazının tamamı için…