Ana sayfa Manşet Cemal Enginyurt’tan kongre itirafı: Meral Akşener kazandı ben iptal ettirdim

Cemal Enginyurt’tan kongre itirafı: Meral Akşener kazandı ben iptal ettirdim

MHP'den ihraç edilen Cemal Enginyurt kongre itirafında bulundu.

PAYLAŞ

Fındık rekoltesiyle ilgili yaptığı açıklamalar nedeniyle MHP’den ihraç edilen Cemal Enginyurt, Hadi Özışık’ın Youtube kanalında yayınlanan “Perde Arkası” programında MHP’de Meral Akşener’in kazandığı kongreyi de kendisinin iptal ettirdiğini itiraf etti.

Enginyurt, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin geçtiğimiz gün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yönelik yaptığı “eve dön” çağrısına ilişkin, “Bu çağrıyı doğru bulmadım. O zaman ben bu kadar mücadeleyi niye yaptım. Silahlar patladı, yumruklar konuştu, hakaretler havada uçuştu” dedi.

‘AKŞENERLE ARSA DAVAM MI KAN DAVAM MI VARDI?’

Enginyurt, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sayın Akşener’le ilgili bölücü denildi, yıkıcı denildi, siyasi ayağı araştırılsın, Yurtta Sulh Konseyi diyenler sorgulansın denildi, her şey söylendi sayın Akşener için… Hayatının 41 yılını bu davaya vermiş Cemal Enginyurt’u Tarım Bakanı’nı eleştirdi diye, fındığa sahip çıktı diye attınız evden, Meral Akşener’i eve davet ettiniz! Olmuyor. Ben olsam etmezdim ama sayın genel başkanın takdiri. Ben yorumu ülkücülere, Türk milliyetçilerine bırakıyorum.

Ben şimdi düşünüyorum. İYİ Partili arkadaşlara ben niye küfür ettim diyorum kendi kendime. İnanın çok üzülüyorum. Benim Müsavat Dervişoğlu ile Koray Aydın’la ne problemim vardı o zaman. Benim Meral Akşener’le arsa davam mı kan davam mı vardı?

Meral Akşener 19 Haziran’da kongreyi 715 imzayla kazandığında ben mahkemeye verdim Milliyetçi Hareket Partisi’ni ve ben iptal ettirdim kazandıkları kongreyi. Ben iptal ettirdim; kazanmıştı. Kazandıkları kongreyi iptal ettirdik.”