Ana sayfa Magazin Cesar Sinema Ödülleri gecesinde gözler, Clooney çiftinin ikizlerindeydi

Cesar Sinema Ödülleri gecesinde gözler, Clooney çiftinin ikizlerindeydi

PAYLAŞ

Başkent Paris’te düzenlenen törende, bu yıl 42’ncisi düzenlenen etkinlikte Hollandalı Paul Verhoeven’in yönettiği “Elle”, en iyi film ödülünü kazandı. Isaballe Huppert, “Elle” filminde gösterdiği performansla en iyi kadın oyuncu, Gaspard Ulliel de “Juste La Fin Du Monde” yapıtındaki başarısıyla en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görüldü. Xavier Dolan ise, “Juste La Fin Du Monde” filmiyle en iyi yönetmen ödülünü aldı.

James Thierree, “Chocolat” filmindeki performansıyla en iyi yardımcı erkek oyuncu, Deborah Lukumuena, “Divines” filmindeki performansıyla en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü elde etti.

Solveig Anspach ve Jean-Luc Gaget, “L’effet Aquatique” filmindeki başarılarıyla en iyi senaryo ödülüne değer bulundu. En iyi yabancı film ödülü ise ünlü yönetmen Ken Louach’ın “Moi, Daniel Blake” adlı eserine gitti.

Cesar’ın bu yılki “onur ödülü” Hollywood’un ünlü ismi George Clooney’e verildi. Gecede bütün dikkatler bir süre önce ikiz bebek beklediği açıklanan Amal Clooney’in üzerine çevrildi. Geceye, etek kısmı üç renkli beyaz, straplez bir elbiseyle katılan 39 yaşındaki Amal Clooney’in karnının iyice belirginleştiği görüldü.

Törenin “ustalara saygı” bölümü ise Fransızların efsane oyuncusu Jean Paul Belmondo’ya ayrıldı.