Ana sayfa Teknoloji Chavez için Venezuela ile Sony arasında ‘dizi savaşları’

Chavez için Venezuela ile Sony arasında ‘dizi savaşları’

PAYLAŞ

Venezuela hükümeti, Sony’nin ‘El Commandante’sine karşı Chavez’in hayatını konu edecek kendi dizilerini çekmeyi planlıyor.

BBC’de yer alan habere göre, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, dizinin eski Devlet Başkanı Chavez’in çarpıtılmış bir imgesini ekranlara yansıttığını savunurken, hükümetinin Chavez’in hayat hikayesini hakkıyla anlatacak bir dizi projesi için çalışmalara başlayacağını belirtti.

Sony Pictures, ilk bölümü Kolombiya’da bir özel televizyon kanalında pazartesi günü yayınlanan ‘El Commandante’ adlı diziyle ilgili yaptığı açıklamada her ne kadar Chavez’in hayatını konu alıyor olsa da, kurmaca bir eser olduğu ve dolayısıyla “yüksek dozda romantizm, entrika, ihanet ve kahramanlık içerdiğini” ifade etti.

Chavez’in hayatını çocukluktan, gençliğe ve ardından yetişkinliğe 60 bölümde anlatması planlanan dizi, bahar ayında da ABD’de İspanyolca yayın yapan Telemundo TV kanalında gösterilmeye başlanacak.
Chavez’i daha önce Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ı canlandıran Andres Parra oynuyor.
Chavez’i daha önce Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ı canlandıran Andres Parra oynuyor.
2013 yılında yakalandığı kanser hastalığına yenilerek hayata veda eden Venezuelalı liderin mirası hem ülkesinde hem de Latin Amerika genelinde halen tartışmalara konu oluyor. Destekçileri, Chavez’in 1999 yılında iktidara gelmesinden vefatına kadar 14 yıl içinde ülkede ekonomik eşitsizliklerin, yoksulluğun ve beslenme eksikliğinin giderilmesindeki rolüne vurgu yaparken, karşıtları onu bir zamanlar başarılı bir ekonomiye sahip olan Latin Amerika ülkesini popülist bir yönetimle mali çöküntüye sürüklemekle suçluyor.