Ana sayfa Politika CHP, Sabah Gazetesi’ne dava açacak

CHP, Sabah Gazetesi’ne dava açacak

PAYLAŞ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye’deki müftülükler, okul müdürlükleri üzerlerine vazifeymiş gibi yılbaşını gayri meşru bir olay olarak gösterdiler. Hükümetin derhal bu nefret tohumlarını eken Diyanet İşleri Başkanı’nı istifa ettirmesi gerekiyor. Derhal Diyanet İşleri Başkanını istifaya çağırıyoruz” dedi.

“TÜRKİYE KATLİAMLAR ÜLKESİ OLDU”

Ağbaba, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Ortaköy’deki terör saldırısına değinerek şöyle dedi:

“Türkiye maalesef dünkü katliamla birlikte son bir yıldan beri özellikle tam bir katliamlar ülkesi olmuş durumda. Türkiye adeta katliamlar ülkesi oldu. Bu 2011’den beri CHP’nin sıklıkla vurguladığı yanlış Suriye politikalarının sonucudur bu. Yılbaşı gecesi yaşanılan olay aslında tohumlar günler öncesinden ekilmeye başlanmıştı. Yılbaşı ile Noel’in farkını bilmeyen kara cahiller yılbaşını kutlamanın meşru olmadığını, günah olduğunu söylediler. Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye’deki müftülükler, okul müdürlükleri üzerlerine vazifeymiş gibi yılbaşını gayri meşru bir olay olarak gösterdiler. Hükümetin derhal bu nefret tohumlarını eken Diyanet İşleri Başkanı’nı istifa ettirmesi gerekiyor. Derhal Diyanet İşleri Başkanını istifaya çağırıyoruz.”

CHP SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

Ağbaba “paçavra” olarak nitelendirdiği Sabah “gazete”sine de dava açacaklarını söyledi.

Ağbaba şöyle konuştu:

“Bir gazete paçavrası CHP’yi terörle birlikte aynı karenin içerisinde göstermeye çalışıyor. Biz bu CHP’yi terörle aynı karede gösteren alçaklıklarla ilgili yasal haklarımızı kullanacağız. Yarın kurumsal olarak bu gazete hakkında suç duyurusunda bulunacağımızı belirtmek istiyoruz. CHP’yi terörle aynı karede göstermek açıkça alçaklıktır.”