Connect with us

Sürmanşet

CHP: 2 buçuk milyon oya itiraz ediyoruz

Published

on

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger seçim sonuçlarına ilişkin, “Şu anda devlet eliyle bir ‘Evet’ operasyonu yapılıyor. Bu tamamen bir devlet kıyımıdır. Halk iradesine karşı bir devlet kıyımıdır. Bu seçim daha bitmedi. Oy hırsızlığının zemini yapılıyor. Bizim gözümüzde şu anda 2 buçuk milyon sıkıntılı oy var. Bu tamamen geçersizdir. Tüm örgütlerimiz sandıklara itiraz ediyorlar. Şekil şartının dışında içeriği de itiraz edeceğimiz şu anda yüzde 37’ye yakın sandık var neredeyse. Şekil şartıyla birlikte yüzde 60’ı bulacak YSK’da devletin güdümünde olduğu için kendine göre kendi devletininkini legalize etmeye çalışıyor yargısal olarak. 45 dakika boyunca YSK, CHP’ye veri aktaramadı. Niye aktarmadığını araştırıyoruz. Bizim sistemimiz ayaktayken YSK’nın sistemi çöktü. Şekil şartında Güneydoğu’da yüzde 50’de problem var. Oy hırsızlığının zemini yapılıyor. Bu saatten sonra zaten meşrutiyeti tartışılır” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger seçim sonuçlarına ilişkin şu ifadleri kullandı: “Tam bir manipülasyon. Şu anda 2 buçuk milyon oya itiraz ediyoruz zaten. Sandıkların neredeyse yüzde 60’nda sıkıntı var. Bu tamamen bir devlet kıyımıdır. Halk iradesine karşı bir devlet kıyımıdır. Bu seçim daha bitmedi. İlçe seçimde, sandık başlarında bulunan arkadaşlar hiçbir yeri terk etmeyin. Eninde sonunda bu savaşı kazanacağız. İtiraz edeceğimiz en önemli konulardan bir tanesi 1 milyona yakın geçersiz oy varken 1 buçuk milyona yakın geçersiz sayılması gereken oy, YSK tarafından onaylanmıştır. Kolluk kuvvetleri ile İçişleri Bakanlığı’nın genelgeleri ile bütün müşahitlerimiz engellenmiştir.

ŞU ANDA DEVLET ELİYLE BİR ‘EVET’ OPERASYONU YAPILIYOR

Güneydoğu’da, Kürt siyasal harekâtının müşahitleri dışarıya çıkartılmıştır. Şu anda devlet eliyle bir ‘Evet’ operasyonu yapılıyor. Bu seçim daha bitmedi hiçbir arkadaşımız son rakamlar girene kadar görev yerlerini terk etmesin. Sabaha kadar buradayız. Eninde sonunda hakkımız alacağzı. Milelt kazanacak. Kendini devlet zannedenler kaybedecek. İstedikleri kadar balkon konuşiması yapsınlar.

TÜM ÖRGÜTLERİMİZ SANDIKLARA İTİRAZ EDİYORLAR

Bu tamamen geçersizdir. Tüm örgütlerimiz sandıklara itiraz ediyorlar. Bu saatten sonra zaten meşrutiyeti tartışılır. Hiçbir arkadaşımız YSK’dan sonuçları alana kadar oraları terk etmesin. Avukatlarımız terk etmesin. Şimdiden ‘Hayırlı’ olsun diyorum.

HUKUKÇULAR, HAKİMLER MANİPÜLASYON YAPIYOR ŞU ANDA

Şekil şartları yani oy kullanma noktasında sandıkların arkalarındaki damgasız oyların kullanılması, muhtarların yaptıkları operasyonlar, sandıkların kullandıkları odalara girişleri, çıkışları bunun yanı sıra YSK’nın aldığı evet mühürlü damgalar dahil olmak üzere, tercih yazılacak yere ‘Evet’ mührü vermiş İlçe Seçim Kurulları başkanları bunu yapan hukukçular, hakimler manipülasyon yapıyor şu anda.

ŞEKİL ŞARTIYLA BİRLİKTE YÜZDE 60’I BULACAK İTİRAZLARIMIZ

Şekil şartının dışında içeriği de itiraz edeceğimiz şu anda yüzde 37’ye yakın sandık var neredeyse. Şekil şartıyla birlikte yüzde 60’ı bulacak bizim gözümüzde. İhlalleri tek tek not ettik.

2 BUÇUK MİLYON SIKINTILI OY VAR

YSK’da devletin güdümünde olduğu için kendine göre kendi devletininkini legalize etmeye çalışıyor yargısal olarak. YSK en büyük yargı organıdır. Seçim bitmedi. Kimse ilçe seçim kurullarından ayrılmasın. Bizim gözümüzde şu anda 2 buçuk milyon sıkıntılı oy var.

45 DAKİKA BOYUNCA YSK, CHP’YE VERİ AKTARAMADI SİSTEMİMİZ AYAKTAYKEN YSK’NIN SİSTEMİ ÇÖKTÜ

45 dakika boyunca YSK, CHP’ye veri aktaramadı. Niye aktarmadığını araştırıyoruz. Bizim sistemimiz ayaktayken YSK’nın sistemi çöktü. Bundan dolayı daha seçim bitmedi.

ŞEKİL ŞARTINDA GÜNEYDOĞU’DA YÜZDE 50’DE PROBLEM VAR OY HIRSIZLIĞININ ZEMİNİ YAPILIYOR

Şekil şartında Güneydoğu’da yüzde 50’de problem var. ‘Hayır ‘müşahitleri dışarıya çıkartılmış durumda. Tutanakların altındaki ıslak imzalarda problem var. Sayımlarda problem olduğunu düşünüyoruz. Oy hırsızlığının zemini yapılıyor. “(Cumhuriyet)

Spor

3 Avrupa kulübü onu istiyor

Published

on

By

West Ham United, Trabzonspor formasını giyen Okay Yokuşlu’ya resmen talip oldu. Sevilla’nın da Milli futbolcuyla ilgilendiği belirtiliyor. İngiliz ekiplerinden West Bromwich de Okay için gözlemci gönderdi.

Ona ‘Yeni Busquets’ diyorlar

Okay için Yeni ‘Sergio Busquets’ tanımlamasını yapan As gazetesi 23 yaşındaki oyuncunun Sevilla’da Nzonzi’nin yerini alabileceğini yazdı. Gazete Sevilla’nın bu mevki için Genk’ten Norveçli futbolcu Sander Berge’le de ilgilendiğini ancak Belçika ekibinin 15 milyon euro’dan aşağısını kabul etmediğini bildirdi. 

8 milyon euro

Okay Yokuşlu’nun 8 milyon euro’ya transfer edilebileceği de vurgulandı.

Continue Reading

Sürmanşet

Bahçeli’ye, vatandaş olmasına tepki gösterdiği robotun tasarımcısından yanıt geldi

Published

on

By

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Suudi Arabistan’ın geçen yıl robot Sophia’ya vatandaşlık vermesine, “Suudi Arabistan ne yapmak istemektedir?” diye tepki göstermişti; robotun tasarımcısından yanıt geldi.

Sophia, dünyanın en gelişmiş insansı robotlarından. Sohbet edebiliyor, duygularını gösteriyor, dahası tercih yapabiliyor. Hong Kong merkezli Hanson Robotics’in geliştirdiği Sophia, geçtiğimiz ekim ayında ilk vatandaş robot olarak dünyanın gündemine oturmuştu. Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Sophia’ya vatandaşlık vermişti.
 

Devlet Bahçeli’nin tepki gösterdiği robot Sophia Türkiye’ye geliyor

Bu adıma en ilginç tepkilerden biri, MHP Lideri Devlet Bahçeli’den gelmişti; “Suudi Arabistan bir Hollywood yıldızına benzetilen robota vatandaşlık vererek ne yapmak, nereye varmak istemektedir? Nasıl bir hüsran, husumet kutsal topraklarda hâkimiyet kurmuştur?” demişti.

Bahçeli’nin sözlerine ve yapay zekâ teknolojisinin geldiği noktayı, robotu tasarlayan ve şirketin sahibi olan ABD’li mühendis Dr. David Hanson’dan yanıt geldi. Hong Kong’dan Skype aracılığıyla Habertürk’e konuşan Hanson, Bahçeli’nin sözleriyle ilgili şunları söyledi: “Tabii ki Suudi prens adına konuşamam ama bildiklerimi dile getirebilirim. Prens insan hakları konusunda bazı adımlar atmak istiyor, kadın haklarını genişletmeye çalışıyor. Bir robota vatandaşlık vermesi, bu yaklaşımını gösteriyor. Ayrıca Sophia’yı sadece Hollywood’dan, Audrey Hepburn’den değil dünyadaki pek çok kültürden esinlenerek yarattım. Mesela Nefertiti’den, Kanada’daki yerli halk İnuit’lerden, hatta eşimden etkilendim. Kültürler arasında köprü olacak bir robot olmasını istedim. Bu amaçlarımıza korku ve milliyetçilikle cevap veren herkes, yaratıcılığın ve ilerlemenin önünü kesiyor. “

Sophia’yla birlikte nisanda bir etkinlik için Türkiye’ye gelecek olan Hanson, “O ziyarette Bahçeli’yle görüşüp kendisini anlatır mı?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Tabii ki. Eğer siyasetçiler yeterince cesursa, Sophia tabii ki onlarla sohbet etmeye açık.”

Continue Reading

Spor

Volkan Demirel dümene geçti

Published

on

By

Aykut Kocaman ile aradaki buzları eriten Volkan Demirel, takımda moralleri yükseltmek için kolları sıvadı.

Deneyimli file bekçisi, her idmanda arkadaşlarına konuşmalar yapıyor.

Volkan, peş peşe gelen 2 yenilgiye rağmen hiçbir şeyin bitmediğini hatırlatıp, “Oynayacağımız 10 maç daha var. Bunların hepsini kazanabilecek kalitedeyiz. Yeni Malatya ve Galatasaray galibiyetleri, biz iyeniden havaya sokar, rakiplere ise güçlü bir mesaj olur. Bize düşen, birlik olup, sahada sonuna kadar mücadele etmek” dedi.

Continue Reading

Çok Okunanlar