Ana sayfa Gündem CHP’de 140 belediye başkan adayı belli oldu

CHP’de 140 belediye başkan adayı belli oldu

CHP'de Parti Meclisi sona erdi. Parti Meclisi'nin ardından yerel seçim için bazı belediyelerin adayları açıklandı.

PAYLAŞ

Açıklamaya göre Balıkesir Büyükşehir Belediye başkan adayı Ahmet Akın oldu.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu yeniden aday olacak.

Ankara’da Yenimahalle ve Çankaya ilçelerinde mevcut Belediye Başkanları, Alper Taşdelen ve Fethi Yaşar aday gösterilecek.

Bazı il ve ilçelerin belli olan diğer adayların isimleri şöyle:

Ekişehir Han: Erdal Şanlı

Eskişehir Mahmudiye: İshak Gündoğan

Eskişehir Tepebaşı: Ahmet Ataç

Eskişehir Odunpazarı: Kazım Kurt

Artvin:Demirhan Elçin

Batman: Enver Erdem

Bingöl: Vahdettin Uzunyayla

İYİ PARTİ GÖRÜŞMESİ

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun CHP MYK sonrası basın toplantısında konuştu. Torun’un açıklamaları şöyle:

Öztürk Yılmaz: MYK’da konuşuldu, görüşüldü.

İYİ Parti görüşmesi: Genel Başkanımız MYK’da değinmedi. Genel Başkanımız ve heyet, genel konulara değindi. Bölge, il veya aday üzerinde durulmadı. Genel perspektif çizildi.

Erbaş’ın ziyareti: Kadir Mısıroğlu içimizi acıtan bir konu. Onun saçmalıklarını kabul ediyorlar mı etmiyorlar mı onu merak ediyoruz. Atatürk’ün kurduğu makamda oturan kişi niye 10 Kasım’dan bir gün önce ziyaret ediyor? Sayın Diyanet İşleri Başkanı bugünü özellikle mi seçmiştir?

TAŞDELEN’DEN TEŞEKKÜR

Yeniden aday gösterilecek olan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, yaptığı açıklamada “Parti Meclisimizin onayı ile yeniden aday gösterilmenin onurunu yaşıyorum. Başta Genel Başkanım olmak üzere, Parti Meclisimize ve partimizin bütün üyelerine teşekkür ediyorum. Atatürk’ün ilçesinde ona yaraşır hizmetler üretmeye, hiç durmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.