Ana sayfa Öne Çıkanlar Çiftlik Bank dolandırıcısı çıplak gösteren gözlük de satmış

Çiftlik Bank dolandırıcısı çıplak gösteren gözlük de satmış

PAYLAŞ

Çiftlik Bank ile binlerce insanı dolandıran Mehmet Aydın’ın daha önce “Eren Çakar” diye bir isim kullandığı da anlaşıldı.

Çiftlik Bank’ın kurucusu ‘rapçi’ çıktı!

Bir zamanlar Egoman lakabı ile arabesk bile rap yapmış. Mehmet Aydın’ın Twitter’da açmış olduğu hesap adı Eren Çakar olarak karşımıza çıkıyor.

Çıplak gösteren gözlük satmış

Mehmet Aydın, ‘en2qma’ takma adıyla bir internet sitesi üzerinden kullanıcıları, çıplak gösteren gözlük satarak kandırmaya çalışmış.

Uruguay pasaportu almış

Mehmet Aydın, dolandırıcı olduğu ortaya çıkmadan önce Uruguay pasaportu aldı. İddialara göre Montevideo’ya kaçtığı söyleniyor. Uruguay’ı seçmesini gösteren sebepler ise ülkemiz ile diplomatik ilişkilerinin olmaması, suçlu iade anlaşmasının olmaması olarak gösteriliyor.

Eşi olaylarla alakası olmadığını söyledi

Mehmet Aydın’ın 20 yaşındaki eşi olan Sıla Soysal, yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

“Mehmet bana hep iyi tarafını gösterdi. Benim fikrime göre bu planlanmış bir şeydi. Bu kadar para toplandıktan sonra insan bu kadar kolay kaçamaz. Ben Mehmet Aydın’ı dolandırmış olsaydım servetime servet katmış olmalıydım. Ben Çiftlik Bank ile aklımdaki soru işaretleri dolayısıyla boşandım. O paralar ona helal olmayacak. İnsanları kandırdı. Çiftlik Bank açılışlarına koşarken bir açıklama yapabilirdi. 3 aydır ortada yok. Herkes beni arıyor. Ben 20 yaşındayım hakaretlere uğruyorum.”

Sözcü’nün haberine göre; kendisini ‘bilgisayar uzmanı, girişimci’ olarak tanıtan Aydın’ın aslında overlokçu olduğu öğrenildi.

İmam hatip mezunu

2010 yılında imam hatip lisesinden mezun olduğu öğrenilen Mehmet Aydın’ın, İş-Kur’daki kaydında meslek bilgilerinin “Overlokçu, dikiş makinesi operatörü” şeklinde tanımlandığı gözlendi.

Mehmet Aydın’ın iş dünyasına atılmadan önce 2013 yılında bir barda garson olarak çalıştığı ardından iş dünyasına atıldığı öğrenildi.