Ana sayfa Gündem Cihangir İslam’dan ‘sandık cinayeti’ tepkisi: Temenni değil, özür bekliyoruz

Cihangir İslam’dan ‘sandık cinayeti’ tepkisi: Temenni değil, özür bekliyoruz

Malatya’nın Pütürge ilçesinde oy verme işlemi sırasında Saadet Partisi mensup 2 sandık müşahidinin AKP’li belediye başkanını babası ve 2 yeğeni tarafından öldürülmesine tepkiler devam ediyor.

PAYLAŞ

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın olayla ilgili, “Malatya’daki olay gerçekten bizleri üzdü. Bu durumun partiler arası bir yargılamaya götürülmesini doğru bulmuyorum. Dudaklarımızın arasından çıkacak sözler çok büyük önem taşıyor. Temennim odur ki seçimler bitene kadar herhangi bir durum olmasın.” açıklamalarını yaptı.

Bu açıklamaya tepki gösteren Saadet Partisi milletvekili Cihangir İslam, “Sen gözlemci değilsin! İcranın başısın, ayrıca iki kişinin katledilmesi vakasında faillerin ait olduğu partinin de başısın! Olayların bu noktaya gelmesindeki ilk etken senin kullandığın düşmanlaştırıcı dildir!Temenni değil kararlı bir açıklama ve özür bekliyoruz!” dedi.

‘İktidar hırsınız insanlığınızı öldürdü’

İslam sosyal medya hesabından ayrıca şu ifadeleri kullandı: “Kaç baş sağlığı mesajı bu iki insanı geri getirecek? İki cana kıydınız, iki ocağı söndürdünüz. Size seçimden önce kırk kere söyemedik mi? “Savaşa gider gibi seçime gidiyor, düşmanlık üretiyorsunuz” demedik mi? İktidar hırsınız insanlığınızı öldürdü; bu yüzden: GİDECEKSİNİZ!

Valilik açıkladı: “4 kişi gözaltına alındı”

Malatya valiliğinden konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Pütürge ilçesi Bölünmez Mahallesi’nde 31 Mart saat 10.00 sıralarında seçim sandığı başında yaşlı vatandaşlarımıza oy kullandırma konusunda çıkan tartışmada 2 kişi hayatını kaybetmiş, bir kişi hafif yaralanmıştır. Bu müessif olayın failleri olduğu değerlendirilen 4 şüpheli jandarma ekiplerince yakalanmıştır.”