Ana sayfa Gündem Cinayet zanlısı için ağırlaştırılmış müebbet istendi

Cinayet zanlısı için ağırlaştırılmış müebbet istendi

Fedai Baran için Kırıkkale Ağır Ceza Mahkemesi'nce iddianame düzenlendi ve ağırlaştırılmış müebbet cezası istendi

PAYLAŞ

Kırıkkale’de 38 yaşındaki Emine Bulut eski eşi Fedai Baran tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Emine Bulut’u çocuğunun gözü önünde öldüren Fedai Baran, cinayetin ardından bindiği taksicinin sorusu üzerine “Hayvan kestim” dediği öğrenildi. Öte yandan saldırgan hakkında ağırlaştırılmış müebbet istenerek, canavarca hisle tasarlayarak insan öldürme suçundan iddianame hazırlandı.

Habertürk’ten Mahir Kılıç’ın haberine göre, Türkiye, Kırıkkale’de işlenen Emine Bulut cinayetine kilitlendi. Emine Bulut’u öldüren Fedai Baran, çocuğunu görmek istediğini söyleyerek, Emine Bulut ile gündüz saatlerinde bir kafede buluştu. Burada yemek yiyen Fedai Baran ve Emine Bulut, daha sonra tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine Emine Bulut taksiye binerek kaçmak istedi. Ancak Fedai Baran tarafından taksiden indirildi. Daha sonra 100 metre ilerideki bir dönerciye giren kadının peşinden Fedai Baran da geldi. Fedai Baran, dönerciden de kaçmak isteyen Emine Bulut’u saçlarından yakalayarak boğazından bıçakladı.

Taksicinin üzerindeki kanı sorması üzerine “Hayvan kestim” demiş

Cinayetin ardından dükkandan çıkan Fedai Baran, “Bu k.hpeyi ben öldürdüm” dediği öğrenildi. 250 metre yürüdükten sonra bir taksiye binen eski koca, taksicinin üzerindeki kanı sorması üzerine “Hayvan kestim” cevabını verdiği bildirildi.

İddianame düzenlendi
Emine Bulut cinayeti ile ilgili Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tüm yönleri ile soruşturma yapılıp şüpheli hakkında canavarca hisle tasarlayarak adam öldürme suçundan Kırıkkale Ağır Ceza Mahkemesince iddianame düzenlendi ve ağırlaştırılmış müebbet cezası istendi.

Twitter’da #EmineBulut, #Ölmekİstemiyorum, #AnneLütfenÖlme, #KadınaŞiddeteHayır etiketleriyle kadın cinayetine tepki gösteriliyor.