Ana sayfa Sürmanşet Çoğu barış bildirisine imza atan 330 akademisyen ihraç edildi

Çoğu barış bildirisine imza atan 330 akademisyen ihraç edildi

PAYLAŞ

Olağanüstü hal kapsamında kamu görevinden çıkarılanlar ve göreve iade edilenlere ilişkin listelerin de bulunduğu 686 sayılı Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan KHK ile toplam 4 bin 464 kişi memuriyetten ihraç edildi.

Yayımlanan KHK ile 330 akademisyen de ihraç edildi. İhraç edilen akademisyenler arasında Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu ve geçen yıl SYKP Eşgenel Başkanlığı yapan Prof. Dr. Necla Kurul da var.

Listede, Marmara Üniversitesi’nden Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu, Yrd. Doç. Ceren Akçabay, Araş. Gör. Esra Demir Gürsel, Araş. Gör. Eren Paydaş, İletişim Fakültesi’nden Araş. Gör. Uraz Aydın, Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Yrd. Doç İsmet Akça, Araş. Gör. Alphan Telek

Ankara Üniversitesi’nden Prof. Dr. Necla Kurul, Yrd. Doç. Dr. Can Irmak Özinanır, Barış Ünlü, Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Meral Camcı, Marmara Üniversitesi’nden Yüksel Taşkın isimleri var

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden (İLEF) bu KHK’de de ihraçlar devam etti. İLEF’ten 13 akademisyen atıldı. Atılan akademisyenler arasında okulun önde gelen isimleri, Prof. Dr. Nur Betül Çelik, Prof. Dr. Mine Gencel Bek, Funda Başaran Özdemir, Funda Şenol Cantek, Prof. Dr. Ülkü Doğanay, Aylin Aydoğan, Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi Yardımcı Doçent Esengül Ayyıldız ve Hukuk Fakültesi’nden Yardımcı Doçent Taylan Koç’ bulunuyor.