Ana sayfa Editörden Çölaşan: Şimdi Binali Yıldırım dahil kimseye güven duymuyor

Çölaşan: Şimdi Binali Yıldırım dahil kimseye güven duymuyor

PAYLAŞ

Emin Çölaşan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Başbakan Binali Yıldırım dahil kimseye güvenmediğini, bu yüzden meydanlarda particilik yaptığını iddia etti. Çölaşan Sözcü’deki köşesinde, Erdoğan’ın güvenmediği isimleri kendisinin getirdiğini de hatırlattı.

Çölaşan’ın yazısının ilgili kısmı:

Peki ama dünya liderimiz kendi partili kadrolarına güvenini niçin yitirdi? Onların çoğuna niçin güvenmiyor? Bu soruya yanıt vermek için biraz gerilere gidelim, 2000’li yıllardan başlayarak AKP’yi kuran, veya en üst düzeyde hizmet veren kadrolara bakalım. Recep Bey’le birlikte aralarında Abdullah Gül, Ertuğrul Yalçınbayır, Abdüllatif Şener, Kemal Unakıtan, Hüseyin Çelik, Ömer Dinçer, Suat Kılıç, Bülent Arınç, Dengir Mir Mehmet Fırat gibi nice isimler vardı.

Ve en yakın çalışma arkadaşlarıyla bile aralarına kara kedi girdi. Şimdi Binali Yıldırım dahil kimseye güven duymuyor. Sadece kendine güveniyor… İşte o yüzden namus ve şeref yeminini çiğneyip her gün siyaset meydanlarında particilik yapıyor. En yakın çevresine bile güvenmeyen bir dünya lideri!.. Oysa her birini kendisi seçmiş, kendisi o yüksek makamlara getirmişti. Sadece Recep Bey’e özgü bir durum!
Büyük adam o!..