Ana sayfa Gündem Davutoğlu’nun ziyaret ettiği derneğe çay ve şeker yardımını kestiler

Davutoğlu’nun ziyaret ettiği derneğe çay ve şeker yardımını kestiler

Davutoğlu’nun yeni parti çalışmaları kapsamında yaptığı ziyaret ve medya buluşmalarına yönelik müdahaleler ve baskılar geliyor.

PAYLAŞ

En son Sputnik Türkiye’de YouTube canlı yayınında Davutoğlu’yu konuk eden Yavuz Oğhan, İsmail Saymaz ve Akif Beki’nin görevlerine son verilmişti.

Davutoğlu, yakın bir zamanda Konya ziyaretleri kapsamında Karatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Çetin ve dernek üyeleriyle bir araya gelmişti. Sözcü’nün haberine göre söz konusu ziyaret sonrası Karatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Çetin görevinden istifa etmek zorunda kaldı. Gerekçe ise Davutoğlu ziyareti sonrası derneğe yapılan personel desteği ile çay-şeker yardımının kesilmesi.

Mustafa Çetin “Bana açıkça istifa et demediler ama yaptıklarıyla beni istifa etmeye zorladılar” dedi.

Çetin, Davutoğlu ile görüşmelerinin AKP’li Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’ya rahatsızlık verdiğini söyledi. Çetin, “Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca Davutoğlu ile görüşmemizden rahatsızlık duymuş. Hasan Kılca bundan dolayı benimle eskisi gibi istişarede bulunmayacaklarını ve derneğe eskisi gibi yardımda bulunmayacaklarını söyledi” diye konuştu.

Dernekte çalışan çay ve temizlik personelinin belediye tarafından geri çekildiğini ifade eden Çetin, şunları söyledi:

“Derneğimize yapılan bütün yardımlar tek tek kesilmeye başladı. Derneğimizde bulunan temizlik personeli ve çaycı derneğin hizmetinden alındı. Ardından yapılan çay ve şeker yardımı da kesildi. Ben derneğimizin ve dernek üyesi arkadaşlarımızın zor durumda kalmaması için istifa etmek zorunda kaldım.”