Ana sayfa Editörden Demirkol: Yerini tartışmasız hak eden tek adam 37’sine girmek üzere olan Emre...

Demirkol: Yerini tartışmasız hak eden tek adam 37’sine girmek üzere olan Emre Belözoğlu

PAYLAŞ

Türkiye’nin Ukrayna’ya 2-0 kaybettiği maçı değerlendiren Fanatik yazarı Mehmet Demirkol, faturayı oyun planı ve oyuncu tercihleri nedeniyle Lucescu’ya kesti.

Demirkol, “İşi acı tarafı, bu kötü oyun Yarmolenko ve Konoplyanka dışında çok da parlak bir tarafı olmayan Ukrayna’ya karşı sergilemiş olmamız.” yorumunu yaptı.

Mehmet Demirkol’un yazısı şu şekilde:

Vardar’a elenen Fenerbahçe’nin arkadaki 6’lısının 4’ü sahadaydı (İsmail, Topal, Şener ve Ozan). Merkezde oynadığında sıradan performanslar veren Tolga da oradaydı…

Yani Türk Milli Takımı’nın hücum 3’lüsü dışında, yerini tartışmasız hak eden tek adam 37’sine girmek üzere olan Emre Belözoğlu. Baştan söyleyeyim, bunun yabancı sınırlamasıyla ilgisi yok. Bakın onca transfere rağmen Başakşehir’in de en iyi oyuncusu Emre. Konu yabancı sınırlaması değil. Buradaki sorun bu oyuncuların rekabet gücünün zayıflığı. Yabancı sınırlaması olan bir ülkede tembel olarak yetişmiş olmaları. Rekabetin gerçek olduğu bir ülkede Hakan Çalhanoğlu, Emre Can, İlkay Gündoğan Mesut hatta Tolga Ciğerci vs. çıkıyor. Bu konuyu kapatalım. İyi bir ülke çocuklarını küresel rekabete uygun donanımda yetiştirir. Rekabetten kaçırıp tembelleştirerek değil.

Hücum planı yoktu

Dün bir hücum planımız olduğunu söylemek zor. Bu orta sahayla eldeki yegane plan Cenk ve Cengiz’i koşturmaktı. Bunun dışında bir şey üretmek mümkün görünmüyordu. Neden bu formasyon ve oyuncu tercihleriyle çıktı bilmiyorum. Bu yazıyı yazarken Lucescu henüz basın toplantısını yapmamıştı. Ve an itibariyle Advocaat’ınkilere benzer bir açıklama bekliyorum: ‘Bana yanlış anlatılmış vs’

Böyle üretmek zor

Emre – Tolga – Ozan orta sahasıyla üretmek zor. Topa sahip olmak da… Zaten sanırım Lucescu için bu planı yapan da topa sahip olmayı falan düşünmüyordu. 0-0’da tutup bir kontrayla işi bitirmek istiyordu. Öyle olmadı. Çok kötü bir hakem performansının da eşilk ettiği kötü bir oyun seyrettik. İşi acı tarafı, bu kötü oyun Yarmolenko ve Konoplyanka dışında çok da parlak bir tarafı olmayan Ukrayna’ya karşı sergilemiş olmamız.