Ana sayfa Editörden Demirkol’dan derbi yorumu: Son derece sıkıcı bir maçla karşılaşabiliriz

Demirkol’dan derbi yorumu: Son derece sıkıcı bir maçla karşılaşabiliriz

PAYLAŞ

Mehmet Demirkol, Fnatik’teki yazısında Galatasaray-Fenerbahçe derbisini yorumladı. Demirkol, “Son derece sıkıcı bir maç ve rakibi bekleyen iki takımla karşılaşabiliri” dedi.

Demirkol’un yazısı şöyle:

İki teknik adamın alışkanlıklarına bakıldığında son derece sıkıcı bir maç ve rakibi bekleyen iki takımla karşılaşabiliriz. Bunu ancak bir erken gol bozar.

Derbi öncesi analizlerinde takımların güçlü yönlerini karşılaştırmaya ve bir muhtemel sonuç bulmaya alışığız. Bugün bunları bulmak çok kolay değil.

Bunun en önemli göstergesi, sanırım, ligin asist yıldızlarından Sneijder’in durumu. Bizzat teknik direktörü tarafından tartışmalı hale getirilen Hollandalı, Tudor döneminde sadece 201 dakika şans buldu ve hiç asist yapamadı.

Sarı-Lacivertliler için olmazsa olmaz 2 konu var. Kjaer – Skrtel – Topal – Souza dörtlüsüyle 17 maçta 2 kez yenildiler. Bu 4’lü bozulunca 10 maçta sadece 4 galibiyet alabildiler. Ve Kjaer olmayınca 5 maçta 3 yenilgi aldı. Dolayısıyla bu 4’lü bozulmamalı ve top rakipte olmalı. Fenerbahçe yüzde 45 topa sahip olduğunda yüzde 60 sahip olduğundan çok daha iyi bir takım. Bunlar elzem. Ekstrası Lens’in varlığı. Sneijder’in ardından ligde en fazla ortayla asist yapan oyuncu. Ona bunu yaptırmak içinse yapmak gereken Sow ve RVP’yi sahaya sürmek.

İki teknik adamın alışkanlıklarına bakıldığında son derece sıkıcı bir maç ve rakibi bekleyen iki takımla karşılaşabiliriz. Bunu ancak bir erken gol bozar. Bunun için olmazsa olmaz Podolski’nin ve Sow’un sahada olmaları.