Demirören: Video Hakem Uygulaması’na Ocak’ta geçiyoruz

Haziran 08, 2017, 12:23 pm
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Ocak ayına Video Hakem Uygulaması'nı yetiştirmeye çalıştıklarını söyledi.

Video Hakem Uygulaması’nın testi bugün Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda yapıldı. Başakşehir Kulübü’nün alt yapı takımlarının arasında yapılan maçta uygulanan Video Hakem Uygulaması’nda, Süper Lig hakemi Fırat Aydınus ve Bülent Yıldırım tarafından test edildi.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, sistemin ne zaman Süper Lig’de uygulanacağını açıkladı. Demirören, “Futbolun içerisinde hakem hataları var. Hiç kimse Türk hakemlerinin adaletsiz olduğunu söyleyemez. Hakem hataları olmuştur, bu hatalar üzmüştür. İngiltere, Almanya, İtalya başlıyor. Biz de bu aşamada ilk adımımızı attık. Bu süreç sadece yurt içinde bitmiyor. Yurt dışında da bir eğitim süreci var. Önümüzdeki ocak ayına Video Hakem Uygulaması’nı yetiştirmeye çalışıyoruz. Sezon başına yetiştirmemiz imkansız. Bir kural değişmiyor. Sadece daha fazla ekranlarla incelenmiş olacak. Araçlarda yüzde 90 mevcut hakemler olacak. Ayrıca bırakmış hakemlerden de faydalanabiliriz.” ifadelerini kullandı.