Ana sayfa Gündem Demirtaş: Benim elim kolum, sesim gençlerdir kadınlardır

Demirtaş: Benim elim kolum, sesim gençlerdir kadınlardır

Adaylığının açıklandığı toplantıya mesaj gönderen Demirtaş, "Elimden gelenin fazlasını yapacağımdan kuışukunuz olmasın. Benim elim de kolum da sesim de nefesim de sizsiniz. Gençlerdir, kadınlardır" dedi.

PAYLAŞ

HDP,  cumhurbaşkanı adayının bir buçuk yıldır Edirne Cezaevi’nde bulunana Selahattin Demirtaş olduğunu resmen açıkladı. Adaylığının açıklandığı toplantıya mesaj gönderen Demirtaş, “Elimden gelenin fazlasını yapacağımdan kuışukunuz olmasın. Benim elim de kolum da sesim de nefesim de sizsiniz. Gençlerdir, kadınlardır” dedi.

Demirtaş’ın toplantıya gönderdiği mesaj şöyle:

“Çok değerli dostlarım, sevgili arkadaşlarım,

Hepinizi yürekten selamlıyorum. Mesajım sizlere okunduğunda yepyeni bir geleceğin sözcülüğünü yapmak üzere beni aday olarak ilan etmiş olacaksınız. Bu göreve beni layık görmüş olmanızdan büyük onur duyuyoru. Siyasi rehine olmama rağmen bu sürecin yükünü omuzlayacağıma inandığınız için teşekkür ederim. Halkımıza ve partim HDP’ye en derin şükranlarımı sunuyorum.

Bütün baskılara rağmen yüreği benimle birlikte atan milyonların erdemli duruşu göstermiştir ki, 6 milyon kişinin sığacağı bir hücre henüz icat edilmedi. Özgürlük, demokrasi, eşitlik ve adalet değerlerini sizler adına burada da temsil etmeye çalıştım. neredeyse her gün, sevginizin ve güveninizin artarak devam etmesi sorumluluğumu artırmıştır. Ban düşen de buna layık olmaktı. Elimden gelenin fazlasını yapacağımdan kuışukunuz olmasın. Benim elim de kolum da sesim de nefesim de sizsiniz. Gençlerdir, kadınlardır…”

Cumhurbaşkanı Adayı Salahattin Demirtaş’ın cezaevinden yayınlanmamış fotoğraflarını paylaştı