Ana sayfa Gündem Demirtaş: İkinci tura kalacağım ve biz kazanacağız

Demirtaş: İkinci tura kalacağım ve biz kazanacağız

PAYLAŞ

HDP eski Eş Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Demirtaş, “Beni ve arkadaşlarımı, suçsuz ve haksız yere tutuklatanların yarattığı bir sonuçtur bu. Ancak ben tutuklu da olsam halka karşı sorumluluğumu yerine getirmek için elimdeki her imkânı kullanırım. Aslında ben bir siyasi rehineyim, tutuklu falan değilim. Hakkımdaki suçlamaların tamamı konuşmalarımdan ibarettir. Bu bir hukuk rezaleti ve skandalıdır” dedi.

 

Seçimlerin 2’nci tura kalacağını vurgulayan Demirtaş, “Ben kesinlikle 2’nci tura kalacağım. Bu konuda çok iddialıyım. 2’nci turda da herkesin desteğini alacağımdan emin olabilirsiniz. Türkiye’nin aydınlık yarınları ve gerçek bir demokrasi için bütün ezilenlerin, yoksulların, ötekilerin, adalet arayanların temsili, benim şahsımda HDP’de gerçekleşecek.”

 

Selahattin Demirtaş, seçim ittifakı ile ilgili değerlendirmede bulunurken HDP ile ittifak yapmayan CHP’yi de eleştirdi. Demirtaş, şunları kaydetti:

 

“Bu noktada CHP’nin daha açık davranması, demokrasi, birlikte yaşam ve ortak gelecek için daha iyi sonuçlar çıkarabilirdi. Bu, sonuçta kendilerinin tercihi. Bizim meşruiyetimizin sınırlarını AKP’nin trolleri değil halk belirlemiştir.”

 

HDP bugün Yüksek Seçim Kurulu’na giderek Demirtaş’ın adaylık başvurusunu yaptı.