Ana sayfa Logo Altı Demirtaş: Yeni heyecan için aday değilim

Demirtaş: Yeni heyecan için aday değilim

PAYLAŞ

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın partisinin 3. olağan kongresi öncesi yapılacaklara dair mektubu Diyarbakır’da düzenlenen TBMM Grubu ve MYK ortak toplantısında okundu. Demiştaş mektubunda “Yeni heyecan için” kongrede eş genel başkanlığa aday olmayacağını açıkladı.

Eş Genel Başkan Serpil Kemalbay’ın okuduğu mektuptan bölümler şöyle:

YENİ HEYECAN İÇİN ADAY DEĞİLİM: Yeni arkadaşlarla yeni heyecanla devam etmek için bu kongrede aday olmayacağım bildiririm. HDP’ye ve halkımıza hizmet etmekten geri durmayacak hizmet etmeye devam edeceğim. Partiye hizmet için paranızın, aşiretinizin olmasına gerek yok.

HALK ADINA TUTUKLU OLMAK EVLADIR: Siyasi çizgimiz de duruşumuz da çok partiden farklıdır. Siyaseti kendimiz için ailemiz için yapmadık. Bize yönelik ahlaksız ithamlara rağmen terörist değiliz. Ben ve arkadaşlarım hapis tutuluyoruz. Halk adına tutuklu olmak evladır.

KOŞULLAR NE OLURSA OLSUN… Partimiz Olağan kongrede demokrasi hamlesi gerçekleştirecek. Yeni söylem yeni eylemle önümüzdeki iki yıla hazırlanacaktır. Koşullarım ne olursa olsun partime ve halkıma hizmet edeceğim.
Duvar