Ana sayfa Gündem Demirtaş’tan Perinçek’e: Siz kazanırsanız HDP’yi biz kapatırız

Demirtaş’tan Perinçek’e: Siz kazanırsanız HDP’yi biz kapatırız

PAYLAŞ

HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, kendisinin serbest bırakılmasına yönelik çağrıda bulunan rakiplerinin açıklamalarını anlamlı bulduğunu ifade etti.

 

Demirtaş, “Hakkımdaki çağrılarınızı önemli ve değerli buluyorum. Seçim çalışması adil ve eşit olmazsa sonuçların meşruiyeti de tartışmalı olur. Sizler de adil bir ortamda çalışamıyorsunuz. Ülkemizin adalet ihtiyacı en çok da bu şekilde anlaşılıyor” dedi.

 

‘ERDOĞAN’IN EN SEVDİĞİ RAKİBİYLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNİ DE DUYMAK İSTERDİM’

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün açıkladığı seçim beyannamesinde yer alan adaletle ilgili vaatleri hatırlatan Demirtaş, şöyle devam etti:

 

“Cumhurbaşkanı olarak, 16 yıllık yönetimden sonra adalet vaat ediyorsunuz. En sevdiğiniz rakibinizin cezevinden seçim çalışması yürütmek zorunda kalmasına dair görüşlerinizi de duymak isterdim. Anayasa’daki masumiyet karinesini unutmadan yorum yaparsanız sevinirim.”

‘BEN SEÇİMİLİRSEM VATAN PARTİSİ’Nİ KAPATTIRMAYACAĞIM’

 

Demirtaş, seçim kampanyasında ‘HDP’nin kapatılmasını’ öne çıkaran Vatan Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek’e ise, “Ben seçilirsem Vatan Partisi’ni kapattırmayacağım. Partiniz dahil, bütün partilerin hazineden adil bir yardım almasını sağlayacağım. Ayrıca siz kazanırsanız söz veriyorum, HDP’yi biz kendimiz kapatacağız” ifadeleriyle seslendi.

 

HDP’yi, PKK’ya bağlı olmakla suçlayan Perinçek, cumhurhurbaşkanı seçilmesi halinde partinin kapatılması için dava açacağını söylemişti.