Ana sayfa Editörden Dilipak: “17 Nisan, AK Parti’nin derin ve ağır abilerinin akıbeti hakkında bir...

Dilipak: “17 Nisan, AK Parti’nin derin ve ağır abilerinin akıbeti hakkında bir işaret olacak”

PAYLAŞ

Yeni Akit Yazarı Abdurrahman Dilipak, ‘evet’ kampanyasında aktif rol oynamayan AKP’nin önemli isimlerini gündemine taşıdı. Meydanda olması gerekenlerin, başka zaman ortaya çıktıklarında toplumun onları alkışlamayacağını söyleyen Dİlipak, “17 Nisan, AK Parti’nin derin ve ağır abilerinin de akıbeti hakkında bir işaret olacak” dedi.

Dilipak’ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

Herkes “ağır abiler”i soruyor.. Ama çok da özlediklerinden değil.. Ağır abileri savunanlar da “Erdoğan fazla geriyor” diyorlar. Onlar adına birileri konuşuyor. “Senin etin ne, budun ne” diyorlar. “Sana mı düşmüş uluslararası düzene kafa tutmak”. “FETÖ ile yeniden barışmaktan söz ediyorlar. Bazı girişimleri “riskli bir macera” olarak görüyorlar. Ama söyleyeyim, bunlar toplumda kabul gören şeyler değil.

Zor zamanda meydanda olması gerekenlerin, başka bir zaman ortaya çıkması durumunda onları alkışlamayacaklarını bilmeliler..

Hani söyleyecekleri bir söz, yapacakları bir iş varsa, buyursunlar kendi partilerini kursunlar, programlarını ortaya koysunlar, ellerini tutan mı var.. Susarak siyaset yapılmaz..

Sonuç artık belli olmaya başladı.. Geçen haftalardaki belirsizlik havası dağıldı..

Bu arkadaşlar önümüzdeki pazar günü sandığa gidecekler mi, gitmeyecekler mi? Gideceklerse basın sorunca ne diyecekler. “Hayırlısı olsun” mu diyecekler.. “Milli iradenin tecelligahı olan sandıktan çıkan iradeye karşı boynumuz kıldan ince” mi diyecekler. Eğer öyle ise 17 Nisan’da gidip Erdoğan’ı kutlayacaklar mı? Binali beyi kutlayacaklar mı? Eğer bu milli iradenin temsilcileri ile olaya aynı pencereden bakmıyorlarsa ve aynı şeyi görmüyorlarsa, o zaman bu tabanla birlikte nasıl siyaset yapacaklarını zannediyorlar..

Yoksa 17 Nisan’da herkes kendi yoluna gidip, yeni bir rota mı izleyecek..

Bu kapak, bu tencereye uymuyorsa, yapacak başka bir şey de yok..

17 Nisan sadece CHP’nin değil, AK Parti’nin derin ve ağır abilerinin de akıbeti hakkında bir işaret olacak.. FETÖ için de aynı şekilde..

Referandum sonuçları AB, NATO, ABD, herkes için yol ve yön gösterici olacak..

Yazının tamamı için…