Ana sayfa Editörden Dilipak: AK Parti’de operasyon başlıyor!

Dilipak: AK Parti’de operasyon başlıyor!

PAYLAŞ

Yeni Akit Yazarı Abdurrahman Dilipak, referandum sonrası AKP içerisindeki Erdoğan müdahalelerini gündemine taşıdı. Dilipak’a göre bakanlar kurulu yeniden şekillenecek, AK Parti yönetimi tepeden tırnağa değişecek, bayram sonraı ise belediyelerde ve bürokraside ciddi temizlik başlatılabilir.

Dilipak’ın yazısının ilgili kısmı:

Reis mayıs ayında, YSK referandum sonuçlarını resmen açıkladıktan hemen sonra AK Parti’ye üye olacak ve ardından bir iddiaya göre AK Parti 3. Olağan Üstü Kongreye gidecektir. Binali Yıldırım’ın açıklamasına göre, bugün için olağanüstü bir kongre kararı yok. Sonuç belli, bugün veya yarın Erdoğan Genel Başkan! Beklenti o ki, aynı zamanda MYK ve MKYK yeniden oluşturulacak ve parti içi ilk tasfiyeler başlayacaktır..

Bana göre, bakanlar kurulu da yeniden şekillenecek, grub yönetimi de!

Devam eden il ve ilçe genel kurullarında da AK Parti yönetimi tepeden tırnağa yenilenecek. Çünkü milletvekillerini de belediye başkan ve meclis üyelerini de belirleyecek olan ekip bu ekip olacak.

Bu referandum sonuçları, aslında Erdoğan’ın yol haritası için elini güçlendirecek bir referans oluşturacak. Yeni bir Türkiye için yeni bir AK Parti oluşturulacak.

Bayram sonrası belediyelerde ve bürokraside ciddi bir temizlik başlatılabilir..

Yazının tamamı için…