Ana sayfa Editörden Dilipak: ‘Amerikano bir Mehdi’ her an zuhur edebilir. Yani bir Şii-Sünni çatışmasına...

Dilipak: ‘Amerikano bir Mehdi’ her an zuhur edebilir. Yani bir Şii-Sünni çatışmasına hazır olun

PAYLAŞ

Yakın zamanda bir Şii-Sünni çatışması yaşanacağını öne süren Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, “Asıl demem şu ki, büyük fitneye hazır olun! ‘Amerikano bir Mehdi’ her an zuhur edebilir.. Yani bir Şii-Sünni çatışmasına hazır olun.. Şii, Sünni ve Selefi savaşı!” diye yazdı.

Dilipak’ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

Bu son günlerde olanların arkasında kimler olabilir diye baktığımızda muhtemel aktörler belli: ABD, İsrail, İngiltere, Vatikan.. Almanya, Fransa, Mısır’ı da ekleyebilirsiniz buna. Olağan şüpheliler bunlar. Bunların hepsi tam anlamı ile ortak bir anlayışa sahip değiller. Tek bir ABD de yok, tek bir İngiltere de… ABD ile İngiltere her konuda ortak bir anlayışa da sahip değil. Rekabet içinde işbirliği anlayışına sahipler. Rotschild, FED, Beyaz Saray ya da Pentagon her konuda uyumlu bir görüşe de sahip değiller.

İran’daki saldırıların arkasında DAEŞ ya da PJAK veya Halkın Mücahidlerini suçlayabilirler. Bulurlar birini. Zaten 2000’li yıllardan başlayarak ABD’ye götürülüp, Amerikan vatandaşı yapılan on binlerce isim tekrar bölgeye geldi.. Herhangi biri olabilir. Her ayrı noktaya ayrı bir militanı da yönlendirmiş olabilir.

Eğer İran’ın Suudi Arabistan’a saldırması isteniyorsa, saldırganlardan biri, üzerindeki Suudi kimliğini olay yerinde düşürmüş de olabilir!.. Saldırgan ele geçirilip “her şeyi itiraf da edebilir!?”

Şimdi sıkı durun! Çok daha farklı bir iddiada bulunacağım. Bunu kim gerçekleştirirse gerçekleştirsin, kıyamet teolojisi üzerinden birtakım komplolara hazır olun. Mehdi, Mesih, Deccal, Melheme-i Kübra, Armegedon’a yani yeni bir dünya savaşına hazır olun..

Asıl demem şu ki, büyük fitneye hazır olun! “Amerikano bir Mehdi” her an zuhur edebilir.. Yani bir Şii-Sünni çatışmasına hazır olun.. Şii, Sünni ve Selefi savaşı!

Gelecek “Amerikano Mehdi”, “Arap asıllı bir Türk” olacaktı! Bu senaryo değişmiş de olabilir elbette. Ama Mehdi’nin harekat güzergahı Mekke-i Mükerreme, Kudüs, Şam, Hatay ve İstanbul.

Bu bugünden yarına olacak bir olay değil. Hac mevsimini beklemek gerekecek.. Yani 30 Ağustos.

Yazının tamamı için…