Ana sayfa Editörden Dilipak: Erdoğan’ın temizliğe önce kendi yakın çevresinden başlaması gerek

Dilipak: Erdoğan’ın temizliğe önce kendi yakın çevresinden başlaması gerek

PAYLAŞ

Mal, güç, servet ve iktidarla övünülmemesi gerektiğini söyleyen Yeni Akit Yazarı Abdurrahman Dilipak, “Aklımız ve imanımızın önene geçerse, yani güç ve servetimiz aklımız ve imanımıza yön vermeye başlarsa bu Allah’ın gücüne gider” dedi. Yazısında “İçimizdeki yağmacıları, menfaatperestleri uzaklaştıralım aramızdan..” diyen Dilipak, bu durumda erken seçimin kaçınılmaz olduğunu söyledi.

Dilipak’ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

Mal, güç, servet ve iktidarla övünmeyin. Veren Allah alır da! Hele gücümüz ve servetimiz, aklımız ve imanımızın önene geçerse, yani güç ve servetimiz aklımız ve imanımıza yön vermeye başlarsa bu Allah’ın gücüne gider.. Herkesin bir kaderi, rızkı ve eceli vardır. Ne haşa Allah’ı kıyamete zorlayabilirsiniz, ne de iktidara.. Bunların “Allah’tan” değil de “sizden olduğunu” vehmine kapılırsanız Allah’ın rahmetinden uzaklaşır ve gazabını hakkedersiniz..

Ben şimdikinin 100 katı güç ve servete ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum ama daha şimdiden gücümüz ve servetimiz aklımız ve imanımızın önüne geçmeye başladı. Unutmayın, bu helak sebebidir..

Bizim bugünkü Osmanlıcılığımız “Lale Devri” Osmanlıcılığı. “Ramazan şenlikleri” diye Osmanlı çınarını kemirenlerin, direklerarası eğlence kültürünü gelenek gibi sunmaya çalışan bir akıl var peşimizde. Tanzimat kafası bizim sermayedarlarımızın, üniversite mezunlarımızın, bürokratımızın kafası. Bizim içimizde de Halaskâr Zabitan fikrine sahip, siyasetçi kılıklı İttihatçılarımız var artık.

Hep ötekileri değil, biraz da kendimizi hesaba çekmemiz lazım.

Allah aşkına önce şu içimizdeki yağmacıları, menfaatperestleri uzaklaştıralım aramızdan..

Belki Erdoğan’ın şimdi partiye gelir gelmez, gizli bir muhakkik grubu ile, tüm il ve ilçelerde, basın, STK, üniversite, belediye, valilik, kaymakamlık demeden her yerdeki konuşulanları not etmesi gerek. Bir check-up gerekiyor.. Şu mikropların bir tahlili gerekiyor. Parti bir an evvel sırtındaki kamburda, vücuda yayılan mikroplardan kurtulması gerek. Erdoğan’ın temizliğe önce kendi yakın çevresinden, yakın mesai arkadaşlarından başlaması gerek. Madem “Yeni Bir Türkiye”den söz ediyoruz. “Yeni Bir AK Parti” gerek.. “Biz kendi hakkımızdaki hükmün değişmesi” için önce kendimizi değiştireceğiz.. Eski hal muhal, ya yeni hal, ya izmihlal!

Bu durumda erken bir seçim kaçınılmaz.. 2018’in ilk çeyreğinde yeni bir seçim için herkesin hazır olması gerek.