Ana sayfa Editörden Dilipak’dan ‘ışık hızında top’ yazısı: Hem cahiller, hem de çok cesurlar. Bilmiyorlar

Dilipak’dan ‘ışık hızında top’ yazısı: Hem cahiller, hem de çok cesurlar. Bilmiyorlar

PAYLAŞ

Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, Türkiye’nin ışık hızının üzerinde bir hızla giden mermileri ateşleyen silahlar ürettiğini iddia etmişti. Dilipak, Twitter’dan yazdığı “Namlusuz, patlayıcısız, mermisiz top yapıyoruz, yapıyorlar, saniyede 300.000 km hızla giden ve 300 Km etkili silahlar” mesajında geçen iddiaları bugün köşesine taşıdı. İddiaları sonrası eleştirilerin hedefi olan Dilipak, “Hem cahiller, hem de çok cesurlar. Bilmiyorlar, bilmediklerini de bilmiyorlar, bir de akıl vermeye kalkıyorlar” dedi.

Dilipak’ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

Geçenlerde bir şeyler söyledim, “Uykusuz” mizah dergisine kapak oldu. “Hürriyet İnt.’de manşettim.. Bir sürü güya aydın geçinen sol gazetede söylediklerim haber oldu ve anlattığım şeyleri “hayal ürünü” olarak yaftaladılar..

Hem cahiller, hem de çok cesurlar. Bilmiyorlar, bilmediklerini de bilmiyorlar, bir de akıl vermeye kalkıyorlar.. Cahilliğin bu kadarı ancak cehalet eğitimi ile mümkündür..

Savunma Sanayii Fuarına gelselerdi, mesela orada EMT yani “Elektromanyetik top”u görebilirlerdi.. Namlusu var, mermisi var, ama bildiğiniz o patlama yok.. Elin oğlu bununla treni hava yastığının üstünde hareket ettiriyor, biz de bugün bu yenilikleri ülkemizde yavaş yavaş hayata geçiriyoruz, ama işte bu şartlarda.

Batılılar yaptı deseniz inanacaklar. Ama biz yaptık deyince, gerçekten çok ciddi bir özgüven eksikliği var..

Evet, namlusu, mermisi, patlayıcısı olmayan 300 KM uzaktaki hedefi vurabilen ve radyo dalgası hızı ile fırlatılabilen bir topumuz var artık.. Siz de yakında duyacak, görecek, öğreneceksiniz ama, bugün bunu haber veren insan hakkında yazıp söylediklerinizden dolayı utanacak mısınız bilmem.

Zahmet buyurup, bir teki bile “böyle bir şey söylemişsin, bu işin aslı ne, yoksa biz mi yanlış anladık, siz şaka mı yaptınız” diye sormadı.. Cahil cesareti bunlarınki!

Bakın o söylediğim topun adını da söyleyeyim size: EFMS. Açılımı derseniz elektromanyetik fırlatma sistemi. Marka adı SAPAN.. Ama gerçekten sapmadan hedefini vuran bir sistem. Dünyanın en gelişmiş savaş sistemi..

Sahi gerçeği öğrendiğinizde ne yapacaksınız?! Utanacak, özür dileyecek misiniz?!

Cahillik başa bela..