Ana sayfa Editörden Dilipak’tan, referandum öncesi ‘komşunuzu, akrabanızı verdiği oydan tanıyın’ mesajı

Dilipak’tan, referandum öncesi ‘komşunuzu, akrabanızı verdiği oydan tanıyın’ mesajı

PAYLAŞ

Yeni Akit Yazarı Abdurrahman Dilipak, insanların referandum öncesi komşularını, akrabalarını ve iş arkadaşlarını verecekleri oya göre daha yakından tanıma fırsatı bulacaklarını söyledi. Dilipak yazısında ‘Hayır’cıları ise şöyle sıraladı: “CHP, HDP, PKK, PYD, KCK, FETÖ, DHKP-C, DAEŞ, hepsi hayırcı.. Meral Akşener, Abdullatif Şener de aynı safta!”

Dilipak’ın yazısı şöyle:

Hayırcılar belli. Başı CHP ve HDP koalisyonu çekiyor. Bir de son olarak bunlara “Hayır Partisi” eklendi. “Yeşil Sol Parti” diye bir parti daha varmış, onlar da “hayır” diyor.. PKK, PYD, KCK, FETÖ, DHKP-C, DAEŞ, hepsi hayırcı.. Meral Akşener, Abdullatif Şener de aynı safta!.. Bu arada; Haydar Baş seçmenini serbest bırakmış.. ANAP, BBP, DBP, Devrimci Parti, Demokrat Parti, DSP, Emekçi Hareket Partisi, EMEP (Emek Partisi), Ezilenlerin Sosyalist Partisi, Halkların Demokratik Partisi, Hak ve Eşitlik Partisi, Halkın Kurtuluş Partisi, Halkın Türkiye Komünist Partisi, Liberal Demokrat Parti, Özgürlük ve Dayanışma Partisi, Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi, Perinçek’in Vatan Partisi, Merkez Parti, bunların hepsi HAYIR’cı.. Solcusu bile birbirine benzemeyen, sağ, sol, liberal bir düzineden fazla parti HAYIR cephesinde buluştu.. Bunların hemen hemen hiç birinin siyasette esamisi bile okunmaz. Adını, genel başkanını bile kimse bilmez..

Bu vesile ile, bu süreçte, kim nerede duruyor, kim kimdir daha yakından, daha iyi tanımış oluyoruz..

Bakın bakalım hangi medya mensubu, hangi sanatçı, sporcu, iş adamı, vakıf, oda, dernek, sendika, STK nerede duruyor. Komşularınız akrabalarınız, iş arkadaşlarınız kim kimdir, bu vesile ile onları daha yakından tanımış olacaksınız.. Şubat, Mart ve Nisan.. Ve beklenen son.

Hedef; EVET en az % 60, katılım % 75.. Bu hedef zor ve uzak bir ihtimal değil..