Ana sayfa Genel Hrant Dink öldürülüşünün 10.yılında anıldı

Hrant Dink öldürülüşünün 10.yılında anıldı

PAYLAŞ

Agos gazetesi kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, öldürülüşünün 10. yıldönümünde vurulduğu yerde, Agos Gazetesi önünde anıldı. Anmada konuşan eşi Rakel Dink, “Sevgi olmadan iman olmaz. Sevgiyi giyinin. ‘Tanrı’yı seviyorum’ deyip de kardeşinden nefret eden yalancıdır. Çünkü gördüğü kardeşini sevmeyen, görmediği Tanrı’yı sevemez. Tanrı’yı seven kendisini de komşusunu da sevsin. Gelin önce birbirimizi anlayalım… Gelin önce birbirimizin acılarına saygı gösterelim… Gelin önce birbirimizi yaşatalım” dedi.

Anma dolayısıyla Gezi Parkı’ndan Agos’a giden yol tek yönlü olarak, Pangaltı metro çıkışı ise çift yönlü olarak kapatılırken, bu güzergahlar saat 11:00’den anma etkinliğinin bitimine kadar kapalı kaldı. Agos gazetesinin eski binasının tadilatta olması nedeniyle, bu sene konuşmalar ilk defa binanın penceresinden değil, otobüsün üzerinden yapıldı. Agos Gazetesi’nin bulunduğu binaya Hrant Dink’in ”Özlüyoruz Ahparig” yazılı bir posteri asıldı.

Agos’uın aktardığına göre, HDP Gençlik Kolları, Nor Zartonk, Kaldıraç, ÖDP, AKA-DER, DAF, EHP, Halkevleri, HDK, Yeniyol ve TKP, 14:00’te Harbiye’deki TRT Radyo binasının önünden “10 yıldır Hrant’ız adaleti kazanacağız” sloganıyla Agos Gazetesi’ne yürüdüler.