Ana sayfa Manşet Doğuş Medya’da büyük tensikat hazırlığı

Doğuş Medya’da büyük tensikat hazırlığı

PAYLAŞ

24 Haziran seçimleri öncesinde Doğan Medya Grubu’nun Demiören Medya Grubu’na satışı ile başlayan medyadaki tasfiye süreci ‘küçülme ve kapanma’ haberleri ile devam ediyor.

Habertürk, yazılı basına son vereceğini duyururken son dönemde art arda satış haberleri ile gündeme gelen Ferit Şahenk’in sahibi olduğu Doğuş Medya Grubu’nda da işten çıkarmaların başlayacağı belirtiliyor.

Medyaradar’ın kulis haberine göre Doğuş Yayın Grubu Teknolojik Hizmetler Genel Müdür Yardımcısı Barış Özbey ve 15 ismin işine daha son verildi.

Gönderilenlerin çoğunun satış başta olmak üzere teknik birimlerde olduğu bildirildi.

Öte yandan yine kulislere yansıyan iddiaya göre Star ve NTV Haber merkezleri ile ntv.com.tr’de de büyük çaplı bir tensikat yapılacağı belirtiliyor.

Geçtiğimiz hafta hükümetin ekonomi politikalarına eleştiriler yönelten NTV’nin ünlü yorumcusu Mafi Eğilmez de NTV ile yollarını ayırmıştı.

20 yıldır Doğuş bünyesinde olan Eğilmez, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomi başdanışmanı Yiğit Bulut’un hedef tahtasına koyduğu isimlerden biriydi.

Türkiye’de AKP iktidarı ile birlikte reklam pastası hükümete yakın gazetelere dağıtılıyor.

Döviz kurlarındaki rekor artışlar ile birlikte baskı maliyetleri de arttı. Krizin sonucu yazılı yayın organlarının vedasına zemin hazırladı.