Ana sayfa Dünya Dokuz saat gömülü kalan bebek sağ bulundu!

Dokuz saat gömülü kalan bebek sağ bulundu!

ABD'nin Montana eyaletindeki ormanda, en az dokuz saattir toprağa kısmen gömülmüş halde bir bebek bulundu. Olayla ilgili bir kişi tutuklanırken, bebeğinin durumunun iyi olduğu açıklandı.

PAYLAŞ

ABD’de beş aylık bir bebek, toprağa yüzükoyun gömülü halde bir ormanda bulundu. Bebek, bölge şerif yardımcısının ağlama sesini duyması üzerine başlatılan arama sonrasında kurtarıldı.

Sadece ıslak bir tulum giyen bebeğin yüzükoyun yattığı, üzerinde çıra ve toprakla büyük ölçüde gömülü halde bulunduğu belirtildi. Bebeğin yerinin sesinin ilk duyulmasından altı saat sonra tespit edildiği, sağ bulunmasının büyük sevinç yarattığı açıklandı. Beş aylık bebeğin küçük yara ve sıyrıklar haricinde durumunun iyi olduğu belirtildi.

Olayla ilgili bir kişi tutuklandı. Bebeğin bakımından sorumlu olduğu belirtilen ancak babası olup olmadığı açıklanmayan 32 yaşındaki Francis Carlton Crowley’nin, olayın yaşandığı gece şüpheli davrandığı ve çevre sakinlerince polise ihbar edildiği açıklandı. Buna göre, uyuşturucu aldığı ve alkollü olduğu belirtilen Crowley o gece etrafındakileri tehdit ediyor ve bir silahı olduğunu söylüyor. Crowley’nin yanında bebeğin olmadığını da fark eden çevre sakinleri, polisi aradı. Crowley sorgusunda, bebeği gömmüş olabileceğini anlattı ancak tam yerini söylemedi. Bebek, ormandaki aramalarda sesinin şans eseri duyulmasıyla bulundu.