Ana sayfa Gündem Dört kişinin katili Bayar: Sekreteri öldürme niyetim yoktu, kendimi kaybettim

Dört kişinin katili Bayar: Sekreteri öldürme niyetim yoktu, kendimi kaybettim

Eskişehir’deki Osmangazi Üniversitesi’nde dört kişiyi öldüren araştırma görevlisi Volkan Bayar, ifadesinde fakülte sekreteri Fatih Özmutlu’yu vurma niyetinin olmadığını, ancak kendini kaybettiği için iki el ateş ettiğini söyledi.

PAYLAŞ

Volkan Bayar, eğitim fakültesini basıp dekan yardımcısı Mikail Yalçın, fakülte sekreteri Fatih Özmutlu, öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Serdar Çağlak ve okutman Yasir Armağan’ı öldürmüştü.

Katliam sonrası silahıyla teslim olan Bayar’ın eski eşi Saadet Aylin Bayar da gözaltına alınmıştı. Bayar tutuklanmış, ‘suça iştirak ettiği’ öne sürülen eşi ise adli kontrolle serbest bırakılmıştı.

‘Yasir’in zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalıştığını gördüm’

Bayar ifadesinde, saat 13.10’da enstitüye gittiğini, tabancasının ve 30 mermisinin aracın içinde olduğunu söyledi.

Bayar şöyle devam etti:

“Saat 14.00’te eşimle enstitüde buluştuk. Bize ait zarfları almak üzere enstitü binasına gittik. 14.10’da iki zarfı aldık. Zarfı açtım, Yasir Armağan’a sözlü olarak hakaret ettiğim iddiasıyla başlatılan soruşturmanın evrakını gördüm. Yasir’in zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalıştığını gördüm ve koşmaya başladım.

Eşim ‘Dur, nereye gidiyorsun’ diye bağırdı. Aracıma gittikten sonra silahın bulunduğu poşeti alarak enstitü binasına girdim. Asansörün bulunduğu taraftaki merdiveni kullanarak üçüncü kata çıktım. Üçüncü kattaki tuvalette silahı poşetten çıkarıp doldurdum, başka yere uğramadan Yasir Armağan’ın odasına gittim. İçeride tanımadığım başörtülü bir kadın vardı. Hiçbir şey söylemeden Yasir’in üst kısmına altı-yedi el ateş ettim. Diğer bayan masanın altında cenin pozisyonunda çığlık atıyordu. Kendisine silah sıkmadım.

‘Onların yüzüne bile bakmadım’

Az mermi kaldığını düşünerek yedek şarjörü taktığını ve odasına gittiği dekan Cemil Yücel’i göremediğini aktaran Bayar şunları anlattı:

“Mekanda bulunan Fakülte Sekreteri Fatih Özmutlu ile bir sorunum yoktu. Vurmak gibi bir niyetim de yoktu. ‘Cemil nerede?’ dedim. ‘Yok’ gibi bir şey söyledi. Bunun üzerine kendimi kaybettiğim için iki el ateş ettim. Daha sonra aynı katta, iki yan kapıda bulunan Mikail Yalçın’ın odasına gittim. Mikail beni görür görmez kapısını kapattı. Arkadan kapıyı zorluyordu. İki el ateş ettim, vurulduğunu fark ettim. Kapıyı açtığımda Mikail yerdeydi. Yerdeyken iki-üç el ateş ettim. Odada isimlerini bilmediğim iki bayan vardı. Onların yüzüne bile bakmadım. Onlara silah doğrultmadım.”

Zemin kata inip öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Serdar Çağlak’ın yanına gittiğini ve Çağlak’ın koltukta oturduğunu anlatan Bayar, “Serdar’a bir şey söylemeden göğsüne ateş ettim. Ümit korkmuştu, ona silah doğrultmadım. Sonra elimde silahla güvenlik kapısına yöneldim, polis çağırmalarını söyledim. Dışarı çıktım, kapıda polis arabasını gördüm. El salladım, silahımı yere bırakıp teslim oldum” dedi.

Kaynak: diken.com.tr