Ana sayfa Ekonomi Döviz protestosunda yazar kasa fırlatıldı

Döviz protestosunda yazar kasa fırlatıldı

Manisa'da döviz artışını protesto eden CHP Yunusemre İlçe Başkanı Serdar Bozyaka, valiliğin merdivenlerine yazar kasa fırlattı. Bozyaka, "Türkiye 2001 krizinden daha kötü durumdadır. Kimse ekonomik krizi gizleyemez" dedi.

PAYLAŞ

Manisa’da CHP Yunusemre İlçe Başkanı Serdar Bozyaka ve parti üyeleri, döviz artışıyla ilgili açıklama yapıp, yanlarında getirdikleri yazar kasayı Manisa Valiliği’nin merdivenlerine fırlattı.

Döviz kurlarındaki artış, Manisa’da CHP’liler tarafından protesto edildi. CHP Yunusemre İlçe Başkanı Serdar Bozyaka ve parti üyeleri, Manisa Valiliği önünde toplandı.

‘BURAYA GELİRKEN DOLAR 4.80’Dİ’

AKP ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı eleştiren Bozyaka, “Buraya gelirken dolar 4.80’di. Şimdi 4.90’a çıktığını öğrendik. Euro 5.60 seviyesinde. Bütün vatandaşlar bu durumdan şikayetçi. 2001 yılında Türkiye’de bir kriz yaşadık. Türk lirası yüzde 30 değer kaybetti. OHAL döneminde ise Türk lirası yüzde 60 değer kaybetti. ‘Merkez Bankası benim, faizi ben belirlerim’ dersen, ekonomi dibe vurur diye uyarıyoruz. Ancak lafımızı dinletemiyoruz” dedi.

Dolarla borçlanan şirketlerin zarar ettiğini, emekliye verilecek bayram ikramiyesinin yaklaşık 200 lira değer kaybettiğini söyleyen Bozyaka, 2001’de dönemin Başbakanı Bülent Ecevit’e yazar kasa fırlatılması olayını hatırlatarak, yanlarında getirdiği yazar kasayı Manisa Valiliği’nin merdivenlerine fırlattı.

Bozyaka, “On binlerce esnafın sesi olmak için Manisa Valiliği önünde o protestoyu biz yapıyoruz. Türkiye 2001 krizinden daha kötü durumdadır. Kimse ekonomik krizi gizleyemez” dedi.