Ana sayfa Manşet Dursun Çiçek’in “babam vekilliği bana bıraktı” diyen kızı listeye giremedi

Dursun Çiçek’in “babam vekilliği bana bıraktı” diyen kızı listeye giremedi

CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek'in kızı avukat İrem Çiçek, yer almadığı milletvekili listesi için CHP'ye 'tepki' gösterdi. Çiçek, babasının 'gençlerin önünü açmak için' vekilliği kendisine bıraktığını söyledi.

PAYLAŞ

Dursun Çiçek‘in kızı İrem Çiçek, Cumhuriyet Halk Partisi‘nden milletvekili aday adayı olmuş, başvurusunu sosyal medya hesabından üzerinden duyurmuştu. Çiçek, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün temellerini attığı CHP’de, İstanbul 2. Bölge Adaylık başvurumu bugün yaptım. Genç bir Cumhuriyet kadını ve idealist bir hukukçu olarak amacım TBMM’de mücadeleye el vermek” ifadelerini kullanmıştı.

Halk TV’deki Medya Mahallesi programında konuşan İrem Çiçek milletvekilliğine ilişkin olarak çarpıcı açıklamalar yaptı. Babasının milletvekilliğini kendisine bıraktığını söyleyen Çiçek şunları söyledi:

“Ön seçimlerin neredeyse çoğu yok. Sevgili Dursun Çiçek kadınların ve gençlerin önünü açalım diye bu sefer adaylık fırsatını bana bıraktı ama farkediliyor ki aslında ön seçimler yok fakat ben ön seçimi önemsiyorum çünkü CHP tabanının orada etkisi var”