Ana sayfa Gündem Ege Üniversitesi rektörü 382 akademisyeni yola dizdi Erdoğan pankartı taşıttı

Ege Üniversitesi rektörü 382 akademisyeni yola dizdi Erdoğan pankartı taşıttı

Ege Üniversitesi rektörü Necdet Budak'ın, 28 Nisan Cumartesi günü AKP kongresi için İzmir'e gelen Erdoğan'ı karşılamak için 382 akademisyeni yola dizdiği ve "Sayın cumhurbaşkanımız şehrimize hoş geldiniz" pankartı taşıttığı ortaya çıktı.

PAYLAŞ

Ege Üniversitesinin eski AKP milletvekili olan rektörü Necdet Budak’ın, okulundaki akademisyenlere “Erdoğan’ı karşılama töreni” hazırlattığı ortaya çıktı.

İz Gazete‘nin haberine göre, 28 Nisan Cumartesi günü partisinin kongresi için İzmir’e gelen AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı Ege Üniversitesi akademisyenleri karşıladı. Budak’ın organizasyonuyla düzenlenen karşılama seremonisinde, 382 akademisyene “Sayın cumhurbaşkanımız şehrimize hoş geldiniz” yazılı pankart taşıtıldı.

AKP’li rektör Budak, daha sonra Twitter hesabından şu sözleri paylaştı: “Ege Üniversitesi Ailesini temsilen 382 kişilik akademik ve idari kadromuz ile Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ı karşıladık. Kentimize hoşgeldiniz Sn. Cumhurbaşkanımız @RT_Erdogan onur verdiniz.”