Ana sayfa Gündem Ekrem İmamoğlu’ndan Erdoğan’a Diyarbakır yanıtı

Ekrem İmamoğlu’ndan Erdoğan’a Diyarbakır yanıtı

Erdoğan'ın İBB'deki işten çıkarmalarla ilgili 'Bizim de yapacaklarımız var' sözlerine İmamoğlu 'Ben ima uzmanı değilim. Ne yapacak bilemem. İşe alacaksa buyursun alsın, mutlu olurum' dedi.

PAYLAŞ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun açıklamarından satır başları şöyle;

İmamoğlu’ndan Türk ve Mızraklı ile bir araya geldiğinde sarf ettiği ‘Aynı yerdeyiz’ sözlerine açıklama

O vatandaşlarımız başvurularını yaptılar. Engel yok diyen YSK. Bir suçu varsa neden dışarıda? Diyarbakır benim, İstanbul benim, her yurttaşın olduğu gibi hepsi bizim. Aynı yerdeyiz, aynı gemideyiz. Yapılan iş yanlıştır. Bu yanlışı düzeltin ki birilerinin eline fırsat geçmesin.

Diyarbakır ziyaretinde ” Teröristler ile görüştü” açıklamaları

”Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşları ile görüştüm.Kameraların önünde görüştüm. Türkiye Cumhuriyeti’nin belediyesinde seçilmiş belediye başkanı ile görüştüm. Bizim şehrimizi yöneten Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ile görüştüm Kim terörist, kim terör örgütü ile üye bu ispat ister, bu iftira içerir çok acı ve gerçekten şaşkın şekilde bu süreci izliyorum ve üzülüyorum.”

”Kapalı kapılar ardında görüşme adetimiz yoktur her şey kameralar önündeydi”

Atatürk portresi hediye etmesi

30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladık bir gün önce. Mustafa Kemal Atatürk bu yurdun bize kazandırılmasının öncüsü. Sadece belediye başkanlığımda değil öncesinde de bunu hissettim. Daha önce birileri hediye etmediyse onun sorunu ama ben gittiğim yere bu ve bunun gibi simgesel hediyeler götüren biriyim. 82 milyon insanın bir değeri önderi olarak bütün Türkiye’nin topyekûn mücadele vermiş bir milletin öncüsü olarak o fotoğrafı Diyarbakır’da paylaştım.

Makam odamdaki tablonun benzerini paylaşmak istedim. Gayette memnun oldular. Gittiğim her yere de götürmeye gayret edeceğim.