Ana sayfa Öne Çıkanlar El Bab’da 5 asker hayatını kaybetti, 15 asker yaralandı

El Bab’da 5 asker hayatını kaybetti, 15 asker yaralandı

PAYLAŞ

TSK, Suriye’nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik devam eden Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El Bab’ın ele geçirilmesine dönük en kapsamlı operasyonu dün gece başlattı. Yapılan açıklamada operasyonda 5 askerin hayatını kaybettiği, 15 askerin de hafif yaralandığı bildirildi. Ayrıntıları bilinmeyen saldırının ardından IŞİD militanlarının bulunduğu bölgeler ise karadan ve havadan ateş altına alındı. Bölgeden tahliye edilen yaralı askerler tedavi için Kilis Devlet Hastanesi’ne gönderildi.

Genelkurmay Başkanlığı, Hava Kuvvetleri’nin de yoğun bombardımanla destek verdiği harekatta, stratejik önemdeki tepelerin ele geçirildiğini duyurdu. TSK destekli Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçleri bazı bölgelerde El Bab’ın içlerine doğru ilerlemeye başladı.

3 ASKER DAHA HAYATINI KAYBETTİ

Suriye’nin El Bab bölgesinde dün geceden bu yana terör örgütü IŞİD ile süren çatışmalarda öğleden sonra 3 asker daha hayatını kaybetti. Gün içerisinde hayatını kaybeden asker sayısı 5’e yükselirken, 169 gündür devam eden harekattaki hayatını kaybeden asker sayısı ise 60 oldu.

Askerlerin cenazeleri helikopter ile otopsi için Gaziantep Adli Tıp Kurumu morguna getirildi.