Ana sayfa Magazin Elizabeth Banks, Steven Spielberg hakkındaki sözleri nedeniyle özür diledi

Elizabeth Banks, Steven Spielberg hakkındaki sözleri nedeniyle özür diledi

PAYLAŞ

‘Özür dilemek her zaman kolay değildir, ancak zaman zaman çok hayati olabilir; bunu Elizabeth Banks’a sorun.’

Habere böyle başlayan Hello Giggles makalesinde, Elizabeth Banks’ın, Steven Spielberg’tan özür dilemesi hakkında şu ifadelere yer verildi:

Güzel oyuncu, Spielberg hakkında kadın bir başrolle yönettiği bir filmi olmadığını iddia etmişti.

Elizabeth Banks, ünlü yönetmenle ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

“Indiana Jones ve Jaws’a ve Steven Spielberg’in yapmış olduğu her filme gittim ve bu arada bir kadın başrolle asla bir film yapmadı. Üzgünüm, Steven. Ben kıçına tekmeyi basmak istemiyorum, ama doğru bu.”

Ancak Elizabeth Banks’ın gözden kaçırdığı filmler vardı ve bu konuşmasının ardından yoğun tepkiler aldı. Baskılara dayanamayan oyuncu, resmi Instagram hesabından sözleri için uzun bir özür yazısı yayınladı.

Banks, yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Batırdım. Kadınlar Sineması Ödülleri’nde Steven Spielberg’e atıfta bulunarak, filmleriyle ilgili hatalı yorumlar yaptım. Baştan beri söylediklerimin sorumluluğunu üstlenmek istiyorum ve üzgünüm. Yorumları yaptığımda, Steven’ın yönettiği son filmleri düşünüyordum, niyetim ikonik #TheColorPurple’in dışına çıkarılamayacağı değil. İşleri daha da kötü hale getirdim. Film yönetmenliği ve üretme ayrıcalığı ve onuruna sahip olanlar, yanlış ifadelerimizi affetmelidir. Çok üzgünüm.”

Elizabeth Banks’ın meşhur yönetmenin kaç tane kadın yönetmenli filmi çektiğini (final taksimi, geçen yıl yayınlanan The BFG’yi sayarak 30’dan ikisine geldiğini) düşündüğünü anlıyoruz, ancak The Color Purple’ı gözden kaçırmak hoş bir şey değil. Büyük hata. Yine de, hatalarına sahip çıkmak ve bunlar için de tüm sorumluluğu aldığından ötürü Elizabeth Banks’a övgülerimizi sunuyoruz.