Ana sayfa Manşet Emekli Koramiral Atilla Kıyat’tan Hulusi Akar’a: Git diyorlar gidiyorsun, gel diyorlar geliyorsun

Emekli Koramiral Atilla Kıyat’tan Hulusi Akar’a: Git diyorlar gidiyorsun, gel diyorlar geliyorsun

PAYLAŞ

Emekli Koramiral Atilla Kıyat, darbe girişimi gecesi rehinalındığı öne sürülen Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın,  ’16 Temmuz sabahı istifa etmemenin diyetini’ ödediğini yazdı.

 

Kıyat Twitter hesabından “Sen” diye hitap ettiği Akar hakkında “Birlikte namaz kılmadık ama, rakı, viski içtik. Yani, sen diyecek kadar komutanlık ve yakınlık hakkım var” paylaşımında bulundu.

 

Kıyat’ın paylaşımı şöyle:

“Günlerdir yalanlansın diye bekledim, hatta dua ettim. Maalesef, doğruymuş ki, yalanlanmadı. Hulusi Akar, Abdullah Gül’e gitmiş. Yazıklar olsun. 16 Temmuz 2016 sabahı istifa etmemenin diyetini ödüyorsun. Askeri Okulları kapattılar, sesin çıkmadı. Emrindeki Komutanları aldılar sesin çıkmadı. Askeri Hastaneleri kapattılar sesin çıkmadı. Yüzlerce emir kulu askeri öğrenci, er, ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum ediliyor sesin çıkmıyor. Git diyorlar gidiyorsun, gel diyorlar geliyorsun.

Bugün (E) Oramiral Özden Örnek’in cenazesi vardı. Bir tek siyasi yoktu. İyi ki de yoktular. Çünkü son derece nezih bir topluluk vardı. Silah arkadaşları doldurmuştu camiyi. Allah geçinden versin, senin için de hak vaki olduğunda, emin ol camide siyasiler olmayacak, ama işin acısı, emirle gelenler hariç, silah arkadaşların da olmayacak…

Not: Sen diye hitap etmemi yadırgayan dostlarım, kendileri evimde defalarca yatılı misafir oldular. Birlikte namaz kılmadık ama rakı, viski içtik. Yani, sen diyecek kadar komutanlık ve yakınlık hakkım var.”