Ana sayfa Editörden Emin Çölaşan: Kadın parti siyaseti yaparak açıkça suç işliyor

Emin Çölaşan: Kadın parti siyaseti yaparak açıkça suç işliyor

PAYLAŞ

Kuala Lumpur Büyükelçisi olarak atanan Yeni Akit yazarı Merve Kavakçı’nın gazetedeki yazılarında parti siyaseti yaparak suç işlediğini söyleyen Sözcü yazarı Emin Çölaşan, “Türkiye Cumhuriyeti’nde böyle bir örneğe ilk kez tanık oluyoruz. Devlet çarkı bozuldu, laçkalaştı, parti devleti kuruldu. Kimi kime şikayet edeceksiniz!” diye yazdı.

Emin Çölaşan’ın yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

Yakın zamana kadar ABD vatandaşı olan, sadece ve sadece ABD’nin çıkarlarına hizmet edeceği konusunda o ülkede yemin eden Merve Kavakçı isimli kadın, şimdi bu hükümet tarafından Kuala Lumpur (Malezya) büyükelçisi yapıldı.

Kararnamesi Resmi Gazete’de yayınlandı. Büyükelçi, gittiği ülkede hem devleti, hem de hükümeti temsil eder. Büyükelçi olmak için en az 20 yıllık bir diplomasi deneyimi gerekir. Kadında bir günlük bile diplomasi deneyimi yok. Sadece hükümetten torpilli.

Tek özelliği, 1999 yılında Fazilet Partisi’nden milletvekili seçilmişti. Meclis’te yemin etmeye ablası Nazlı Ilıcak’ın koluna girip örtülü geldi. Büyük olaylar çıktı, yemin edemedi… Sonra kadının ABD vatandaşı olduğu belgelendi ve Türk vatandaşlığından çıkarıldı.Bundan birkaç hafta önce yeniden vatandaşlığa alındı.

Meğer büyükelçi yapılacakmış!

Çiçeği burnunda TC vatandaşı Merve, şu anda iktidar yandaşı şeriatçı Akit Gazetesi’nde köşe yazarı!.. Kendisine verilen büyükelçi unvanıyla artık devlet memuru olan bu kadın, yazılarında açıkça siyaset yapıyor.
Dünkü yazısının başlığı “FETÖ’den neoFetö’lere.” Kadın parti siyaseti yaparak açıkça suç işliyor… Almış hükümet rüzgarını ve iktidar desteğini arkasına, kendisine dur diyen yok. Türkiye Cumhuriyeti’nde böyle bir örneğe ilk kez tanık oluyoruz. Devlet çarkı bozuldu, laçkalaştı, parti devleti kuruldu.
Kimi kime şikayet edeceksiniz!

Yazının tamamı için…