Ana sayfa Öne Çıkanlar Emine Erdoğan da Reza Zarrab dosyasına girdi

Emine Erdoğan da Reza Zarrab dosyasına girdi

PAYLAŞ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger, ABD’de izlediği Reza Zarrab davasına ilişkin izlenimlerini şu sözlerle açıkladı:

Türkiye çok önemli sıkıntılı bir dönemeç ile karşı karşıya. Uluslararası hukukun gereğini yapmadığından dolayı önümüze çok büyük sıkıntılar geleceğini daha önceden söylemiştik. Acaba Türkiye mi bedel ödeyecek, yoksa gerçekten kurulmamış mahkemelerden kaynaklı olarak birilerine bedel çıkartılıp pazarlık mı yapılacak bununla ilgili? Bunun siyasi dava olduğunu, olacağını çok önceden söylemiştim. Türkiye’de hiçbir zaman mahkeme kurulmadı. 17-25 Aralık, aslında 17 Aralık, 25 Aralık farklı bir şey. Onun uzantıları uluslararası oldu. Bugün zaten ortaya çıkmıştı ama bir mahkeme yüzü hiç görmedi bunların hiç birisi. Hiçbir mahkemede aklanmak veya ceza almak gibi pozisyonda kimse olmadı.

Emine Erdoğan’ı da dahil etmişler
Ben de garipsemiştim. Emine Erdoğan’ı savcılar mı koymuş bu işin içine diye merak ettim. Araştırınca şunu gördüm; Emine Erdoğan’ı o dosyaya dahil eden Reza Zarrab’ın avukatları. TOGEM-DER’in yetkilileri tarafından söylenen, ‘Bizim kurucumuz Emine Erdoğan’ diyorlar. 150’ye yakın yardım yapılmış Sarraf tarafından bu derneğe. Dosyanın içine Emine Erdoğan’nın da fotoğrafı konmuş Sarraf’ın avukatları tarafından. Gördüğüm kadarıyla Türkiye Cumhuriyeti Devleti anlaşmalar yapmış bir kısmı lobi anlaşmaları bir kısmı avukatlık anlaşmaları.