Emine Erdoğan: Yeni nesil artık vatan için candan vazgeçmenin ne demek olduğunu çok iyi biliyor

Haziran 08, 2017, 7:54 am
ATO’nun organizasyonuyla, gazilerle iftar yemeğinde bir araya gelen Emine Erdoğan, burada yaptığı konuşmada “Vatan, bayrak gibi duyguların tarihe mal olmuş, şiirlerde kalmış olduğu düşünülür. Fakat 15 Temmuz’da yeni nesil, vatan için candan vazgeçmenin ne demek olduğunu yakından gördü, anladı” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Ankara Ticaret Odası’nın 15 Temmuz ve terörle mücadele gazilerinin onuruna verdiği iftar davetine katıldı. ATO Congresium’da düzenlenen iftar yemeğinde konuşan Emine Erdoğan şunları söyledi:

“Gençlerimiz kahramanlıkların Malazgirt’te, Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda yaşanıp bittiğini düşünüyorlardı belki de. Fakat 15 Temmuz’da vatan kelimesi ruhlarımızı kanatarak yeniden hayatımızın merkezine yerleşti. Yeni nesil artık vatan için candan vazgeçmenin ne demek olduğunu çok iyi biliyor. Milletimiz, hainlerin emellerini tek yürek, tek bilek olarak engelledi. Ülkemizi esarete, zillete, acıya ve kaosa teslim etmedi. Gördük ki bu topraklarda ne yiğit biter ne şehadeti göze alan kahraman. Milletimizin aziz evlatları, dudaklarında tekbir, ellerinde bayraklarla ölümü öldürerek koştular meydanlara. Allah o geceyi bir daha yaşatmasın bu millete. Vatan sevgisini, millet olma bilincini gençlerimizin kalbinden eksik etmesin.”