Ana sayfa Sürmanşet Erdoğan, 15 Temmuz’un tüm şüphelilerinden şikayetçi oldu

Erdoğan, 15 Temmuz’un tüm şüphelilerinden şikayetçi oldu

PAYLAŞ

Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın, müvekkili Cumhurbaşkanı Erdoğan adına başsavcılığa 6 sayfalık suç duyurusu dilekçesi verdi.

Dilekçede, şunlar ifade edildi:

“Anayasamızın 104. maddesine göre, Cumhurbaşkanı devletin başıdır ve bu sıfatla Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Türk Milleti’nin birliğini temsil etmektedir. Anayasanın uygulanmasını, devlet organlarının düzenli ve uyumlu çalışmasını gözetir. TBMM adına Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Başkomutanlığını temsil etmek, Cumhurbaşkanı’nın görevleri arasında sayılmıştır. Yine Anayasa’nın 117. Maddesinde ‘Başkomutanlık, TBMM’nin manevi varlığından ayrılamaz ve Cumhurbaşkanı tarafından temsil olunur’ denilmiştir. Fetullahçı Terör Örgütü mensupları tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin bir parçası olarak suç tarihinde Marmaris’te bulunmakta olan Sayın Cumhurbaşkanımızın varlığını ortadan kaldırmaya yönelik bir operasyon gerçekleştirilmiştir. Bu şekilde şüpheliler öncelikle seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı olan ve milletimizin doğal lideri konumundaki Sayın Cumhurbaşkanımızın varlığını ortadan kaldırmaya ve bu surette kanlı darbe girişimine karşı muhtemel direnişi bertaraf etmeye çalışmışlardır.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 15 Temmuz darbe girişimi kapsamında şahsına yönelik planlanan ve işlenen suçların yanında deruhte ettiği Cumhurbaşkanlığı makamının temsil ettiği Türk milletinin birliğine ve diğer değerlere yönelik işlenen suçlar nedeniyle şüphelilerden şikayetçi olduğu belirtilen dilekçede, şüpheliler hakkında kamu davası açılması talep edildi.