Ana sayfa Logo Altı “Erdoğan, 21 Mayıs’ta AK Parti genel başkanı olacak”

“Erdoğan, 21 Mayıs’ta AK Parti genel başkanı olacak”

PAYLAŞ

Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 21 Mayıs’ta AK Parti Genel Başkanı olacağını söyleyen Kurtulmuş, “2 Mayıs’ta AK Parti Genel Merkezi’nde Sayın Cumhurbaşkanımızın partiye üye olmasıyla ilgili toplantı yapılacak ve bu süreç tamamlanmış olacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın partiye dönüşüyle birlikte AK Parti kadrolarında büyük bir sinerji ortaya çıkacağını bir kere daha ifade etmek isterim” dedi. Kurtulmuş ayrıca kabine revizyonunun bugün itibariyle söz konusu olmadığını söyledi.

AB ile ile ilişkiler konusuna da değinen Kurtulmuş, “Avrupa’nın içinde bazı siyasetçilere karşı uyanık olunmasını hep ifade ettik. Avrupa’dan yapılan son açıklamalar makul. Referandumdan çıkan iradeye herkes saygılı olmalı. AB’nin olumlu açıklamaları sürmeli.” açıklamasını yaptı.

ABD ve Rusya’nın YPG politikasını eleştiren Kurtulmuş, “Neredeyse terör örgütlerinin cenneti haline gelmiş bu bölgede, ABD ve Rusya meşru müttefikler üzerinden politikalarını sürdürmeli. Suriye’deki görüntüleri içimize sindiremiyoruz.” dedi.